10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde Kazananlar Belli Oldu

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin ödül töreni Youtube üzerinden online olarak gerçekleştirildi ve kazananlar açıklandı. Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması “En İyi Film Ödülü”nü Nader Saeivar’ın yönettiği “Yabancı” filmi aldı.  Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması dalında en iyi film ödülüOnur Güler’in yönettiği “Yara”ya verilirken, Altın Terazi Kısa Metraj Film Yarışması Jüri Özel Ödülü’ne Mustafa Kemal Altıner’in “İnsiyak” filmi layık görüldü. Öğrenci jürisi ödülü ise “Dünyanın Damarları”na verildi. Ödül filmin yönetmeni Byambasuren Davaa’ya iletilecek.

 

Çevrimiçi Festival

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali 10. kez sinema profesyonelleri ve seyircisi ile buluşuyor. Sinemanın toplum için bir ayna olduğu düşüncesi ve adaletin bu aynadan yansımasının önemine olan inancı her yıl katılan yenilikler, yeni filmler, yeni bölümler ve en önemlisi adalet ve sinema gönüllüleri ile artıyor. Festival 20 – 26 Kasım 2020 tarihleri arasında çevrimiçi gerçekleşecek. Ayrıca her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenci jürisi festivalde yerini alacak.

 

 

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde bu yıl ikincisi düzenlenen VisionIST “Endüstri Günleri”nde ise sinema profesyonelleri iki gün boyunca sinemaseverlerle bir araya getirildi. Yansımalar, Atölye, Panel ve Ustalık Sınıfından oluşan VisionIST’de Endüstride farklı kuşaklardan gelen ulusal ve uluslararası meslek profesyonellerinin birbirini tanıması, iletişimde bulunması ve bu şekilde üretimlerine yansıtacak katkıyı sağlaması hedeflendi. Festivalin “Ben Masumum” başlıklı akademik programında ise 5 gün boyunca 14 oturum düzenlendi. Oturumlara dünyadan ve Türkiye’den akademisyenler katıldı. Festivalde ayrıca Massoud Bakshi, Srdan Golubovic, Talip Karamollaoğlu, Ansgar Frerich, Henry Blake, Leonardo Antonio, Nader Saivar ve kısa film yönetmenleri ile çevrimiçi sohbetler ve Agnieszka Hollandla Masterclass, Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali YouTube platformundan canlı gerçekleştirildi.

Sıradaki içerik:

10. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde Kazananlar Belli Oldu

%d blogcu bunu beğendi: