İki Gözüm Ahmet

Özet ve Detaylar

Ahmet İki Gözüm 28 Ekim 1957 yılında Malatya’da doğan ve 16 Kasım 2000’de Paris’te hayata gözlerini yuman Ahmet Kaya’nın hayat hikayesini konu ediyor. Malatya’da kümesteki tavuklara konser vererek müzik hayatına başlayan Ahmet Kaya, İstanbul’a göç etmesinin ardından yaptığı müzikle büyük kitlelere hitap etmeye başlar. Ahmet Kaya’nın hayatının dönüm noktalarını seyirci ile buluşturan filmde, ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi pek çok sorunun cevabı yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Gani Rüzgar Şavata ile Hakan Gürtop oturuyor.

 

Ahmet Kaya’nın hayatını konu alan “İki Gözüm Ahmet” filmi tartışmalı bir sürecin ardından geçtiğimiz cuma vizyona girdi.

 

Yönetmenliğini Gani Rüzgar Şavata ile Hakan Gürtop’un üstlendiği, başrolünü Özgür Tüzer ve Aleyna Solaker’in paylaştığı yapım, ilk üç günde 244 sinema salonunda 17 bin 960 kişi tarafından izlendi. “İki Gözüm Ahmet” Türkiye’de salgın sürecinde vizyon bulan yerli yapımlar arasında salon sayısına göre en çok izlenen sinema filmi de oldu.

 

Sıradaki içerik:

İki Gözüm Ahmet

%d blogcu bunu beğendi: