YASAK KALEM Bölüm 3

petra jordan

Bölüm 3

Etrafta dağda bayırda bulabildiğim tüm bitkileri toplayıp hızla eve doğru yöneldim. Farkında olmadan evden baya uzaklaştığımı fark edince biraz tedirginleştim.

“Ya cemo’ya bunu yapanlar takip etmişlerse ve ben evden çıktıktan sonra tekrar gelmişlerse? Dayan Cemo az kaldı geliyorum bırakma kendini. Sende gidersen kimim kalır bu yavan hayatta. Sen kalmalısın cemo daha seninle kalem yarıştıracağız. Gitme zamanı değil, henüz değil”

Aklımda ki düşüncelerle yürürken adımlarımı daha sık ve hızlı atmaya başladım. Biran önce eve varmalıydım.

Uzun bir süre yol katederek eve varmıştım sonunda. Kapının yanına vardığımda yakınlarda birininolduğunu gördüm ve yavaşça arkadan yaklaştım. Kenarda duran odunlardan birinialacakken farkettimde giyimi bizim yöreden olan biriydi ama henüz seçemiyordumkim olduğunu o nedenle temkinli yaklaşmalıydım. İçerde can dostum acılarlasavaşırken ben hala ona ilaç götürememiş bir kenarda kapıda duran yabancınıngitmesini beklemeye kalmıştım. Kapıda duran bu adam hala uzağımda kalıyordu veben kim olduğunu seçemiyordum. Yüzünü öyle bir sarmıştı ki kim olduğunu bulunduğum yerden anlamak neredeyse imkânsızdı. Daha çok yaklaşmalıydım ve bunun oldukça tehlikeli olduğunun farkındaydım.

Bir müddet yerimde hareketsizce beklemek zorunda kaldım. Bir müddet kapının etrafında döndükten sonra oradan ayrıldı. Fakat tam ayrılırken kapının yanına bir not iliştirdiğini fark ettim. Evin yanından gittikçe uzaklaşan bu kişi tamamen gözden kaybolana kadar yerimden çıkmayarak gözlerimle takip ettim. Bir müddet sonra gözden kayboldu. Bende apar topar koşarak eve doğru yöneldim ve hemen kapının önüne bıraktığı notu alarak içeri doru yönelip Cemoyu kontrol ettim. Şükürler olsun ki ters olan bir şey yoktu ama artık bura da duramazdık.

Getirdiğim otların bir kısmını çiğneyerek Cemo’nun yaralarının üzerine koyup bağladım. Tek yapabildiğim buydu ne yazık ki elimden başka bir şey gelmiyordu. Çok geçmeden kapıda bulduğum not aklıma geldi ve hemen notu elime alıp okumaya başladım Aynen şöyle yazıyordu;

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

YASAK KALEM Bölüm 3

%d blogcu bunu beğendi: