Zorlu günlerde içinizi ısıtacak sanal müze turları

Müzeler Evinizde üstelik ücretsiz.

Özellikle Covid-19 virüsünün kol gezdiği şu sıralarda toplum olarak üzerimize düşen görevlerden birinin sosyal mesafe ve hayatı yavaşlatmak olduğu gerçeğinden kaçamayız. Evde kalmamız gereken bu dönemde sıkılmadan zaman geçirebileceğimiz akvitelerden biri de sanal geziler olacaktır. Evet, yanlış duymadınız oturduğunuz yerden muhteşem müzeleri gezebilirsiniz.

 İşte oturduğunuz koltuğunuzdan tek tıkla gezebileceğiniz muhteşem müzeler.

1. British Müzesi (Londra): İngiltere’nin Londra şehrinde, dünyanın her yanından getirilen seçkin Antik çağ yapıtları ve etnografya koleksiyonlarını kapsayan müzedir.

britishmuseum.org/collection

  2. Ulusal Arkeoloji Müzesi (Atina): Atina’da bulunan, dünyanın en büyük Eski Yunan sanatı müzelerinden biridir. Müze, Yunan Uygarlığının tarih öncesi dönemden Geç Antik Çağ’a uzanan zaman diliminden eserlere ev sahipliği yapmaktadır.

namuseum.gr/en/collections/

[benzer][/benzer]

3. Prado Müzesi (Madrid): İspanya’nın başkenti Madrid’de yer alan bir müze ve sanat galerisidir. Resim ve heykel müzesi olarak kurulmuş olup; 5.000 den fazla çizim, 2.000 baskı, 1.000 madeni para, Madalyalar ve yaklaşık 2.000 süs eşyası ve sanat eseri içerir.

museodelprado.es/en/the-collection/art-works

 

4. Uffizi Galerisi (Floransa): Dünyadaki en eski ve en ünlü sanat müzelerinden biridir. Ünlü Medici Ailesinin sanat koleksiyonu sergilenir. İki katlı U şeklindeki müzede, dünyaca ünlü tablolar bulunur. “Uffizi”, İtalyanca “ofisler” demektir.

uffizi.it/mostre-virtuali

 

5. Louvre Müzesi (Paris): Dünyanın en büyük sanat müzesidir. Fransa’nın başkenti Paris’te, Louvre Sarayı’na kurulmuştur. Şehrin içinden geçen Sen Nehri’nin kıyısında yer alır. Tarih öncesi çağlardan, 21. yüzyıla kadar uzanan oldukça geniş bir koleksiyon yelpazesi vardır.

louvre.fr/en/visites-en-ligne

 

6. Metropolitan Sanat Müzesi (New York): Dünyanın en büyük ve en önemli müzelerindendir. Manhattan, New York’taki Central Park’ın yanında yer alan müze, The Cloisters adı verilen orta çağ sanatını barındıran bölümü bünyesinde bulundurur.

artsandculture.google.com/partner/the-metropolitan-museum-of-art

 

7. National Gallery (Londra): Londra’da 1824 yılında kurulan, 2.300’den fazla parçanın olduğu koleksiyona sahip müzedir. Binası Trafalgar Meydanı’nda bulunmaktadır. Müze, 13. yüzyıl ve 20. yüzyıl aralığında pek çok tabloya sahiptir. Koleksiyonun sahibi Birleşik Krallık halkıdır ve giriş serbesttir.

nga.gov/index.html

  

8. Van Gogh Müzesi (Amsterdam): Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da bulunan, Hollandalı ressam Vincent van Gogh’un çalışmalarının sergilendiği müzedir. Müze dünyada Van Gogh’un resim ve çizimlerinin sergilendiği en büyük müzedir. 2014 yılında 1.6 milyon kişi ziyaret etmiştir.

artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum

Sıradaki içerik:

Zorlu günlerde içinizi ısıtacak sanal müze turları