Gülseren Budayıcıoğlu

Mesleki tecrübelerinden yola çıkarak yazdığı güçlü eserlerle geniş bir okuyucu kitlesine ulaşan Psikiyatr Dr. Gülseren Budayıcıoğlu, çağdaş Türk edebiyatının en çok takip edilen yazarları arasında yer alıyor. Kitapları televizyon dizilerine de uyarlanan yazar, gerçeklerden yola çıkan çarpıcı kurguları ve akıcı üslubuyla okurlarına birbirinden sürükleyici hikayeler sunuyor.
Budayıcıoğlu, eserlerinde ağırlıklı olarak karşılaştığı ilginç psikiyatri vakalarını ve danışanlarının yaşam öykülerini aktarıyor. Bu yönüyle yazar, okurlarını da etkileyici birer terapi niteliği taşıyan eserlerle buluşturuyor.
Gülseren Budayıcıoğlu 1947 yılında Ankara’da doğmuştur. 1966 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Öğrenci iken TRT Ankara radyosunda ve televizyonunda kadrolu spiker ve sunucu olarak görev yaptı. Ankara’da serbest hekimlik yaptı. Hastaları ile olan görüşmelerini kaleme aldığı Madalyonun İçi isimli kitabını çıkardı. 2005 yılında hastaların sosyal güvencelerini kullanarak Sağlık Bakanlığından ruhsatlı Ankara’nın ilk özel psikiyatri merkezini açtı. Madalyon psikiyatri merkezinde kendisi gibi başarılı hekimler ile çalıştı. 2008 yılında Günahın Üç Rengi, Hayata Dön ve Kral Kaybederse isimli eserlerini yayınladı. 2013 yılında Madalyon Psikiyatr Merkezinin Levent Şubesini açtı. Kitaplarında yılların verdiği özel tecrübeleri herkesle paylaşmak adına kitaplar yayınladı. 2017 yılında Hayata Dön kitabından esinlenerek İstanbullu Gelin dizisi yayımlandı ve son olarak 2020 yılında ise ilk yazdığı Madalyonun İçi kitabından esinlenerek Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı dizisi yayımlandı, aynı zamanda Camdaki Kız eserinden esinlenerek Doğduğun Ev Kaderindir dizisi de yayımlandı.

“İnsan isterse her koşulda her şeyi yapabilir. Geri çekilmek, vazgeçmek yok. Bütün mesele yeteri kadar isteyip istemediğimizde. Ağzınızın ucuyla değil, yüreğinizle istemelisiniz.”

Makbule Ateş

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Gülseren Budayıcıoğlu

%d blogcu bunu beğendi: