Kürk Mantolu MAdonna Diyarbakır Devlet tiyatrosu

Kürk Mantolu Madonna, Yeniden Tiyatro Sahnesinde

Kürk Mantolu Madonna yıllardır sayısız defa senaryolaştırılsa da bir türlü beyaz perdeye aktarılamamış “şanssız” bir eser olarak tanımlanabilir. Ancak 2017 yılında Engin Alkan’ın yönetiminde tiyatro sahnesine aktarılan kitap, ilk sahnelendiği ekim ayından bu yana kapalı gişe oynuyor. Oyunda Maria Puder’i Tuba Ünsal, Raif Bey’in gençliğini Alper Saldıran ve sonraki yıllarını Menderes Samancılar canlandırıyor. Eğer kapalı gişe oynayan Kürk Mantolu Madonna oyununa bilet bulmayı başarırsanız, karakterleri kendinize anımsatmak için romanı bir kez daha okuyabilirsiniz.

OYUNUN KONUSU

Hayatı boyunca içine kapanık, Sessiz bir adam olan Raif sevmediği bir kadınla evlenmiş ailesinin istediği gibi biri olarak yaşamıştır.

Gerçekten yaşadığını hissettiği sadece bir anısı olmuş ve bunu bir deftere yazmıştır. Raif’in arkadaşı olan Sabahattin Raif’i ikna ederek defteri okumaya başlar.

Babasının isteği üzerine gittiği Berlin’de sabunculuğu öğrenmek yerine, sanata meylinden ötürü, Resim galerilerini gezmiş bir tabloya hayran kalmış ve tabloyu yapan Ressam Maria Puder ile bir arkadaşlığı başlamış bu arkadaşlık daha sonra Raif’in bütün hayatını etkileyen bir aşk’a dönüşmüştür.

 

Biletler için tıklayınız

Sıradaki içerik:

Kürk Mantolu MAdonna Diyarbakır Devlet tiyatrosu

%d blogcu bunu beğendi: