SİNEMA VE MOTİVASYON

Sinema filmlerini izlerken tavsiye üzerine film izlemeyi seven biriyim. Rastgele bir film açayım da izleyeyim düşüncesi asla bende oluşmaz. Pandemi günlerini iyi değerlendirmek gerektiğinin farkındayız. Bir bakıma hepimiz için bir fırsattır. Bu fırsatı iyi değerlendirmek gerekir. Özelikle sosyal ve kültürel gelişimimiz acısında iyi değerlendirmemiz gereklidir. Okuduğumuz kitaptan, izlediğimiz kişisel gelişim videoları, Sinema filmleri ve buna benzer çalışmalar.

Okuduğumuz bir kitap nasıl hayatımızı değiştirebiliyorsa aynı şekilde bir film de değiştirebiliyor. Gecenler de bir tavsiye üzerine ‘’ Esaretin Bedeli ’’ filmini izledim. Bu filmi izlerken not alarak izlediğimi söylesem belki bana gülersiniz nasıl yani film izlerken not mu alınır dediğinizi duyar gibiyim.

Esaretin Bedeli filmini izlerken iki sayfaya yakın not almıştım. Film Kişisel gelişime katkısı olan bir film. İzlerken ben bu filmi bu güne kadar neden  izlememişim diye söyleniyordum.

        Ömür boyu hapis cezası alan bir Banka müdürü dört duvar arasında umutla bağlanması. Bu film Ümitsizliğe düşmeden dört duvar arasında olsam da ben neler yapabilirim düşüncesini yansıtılmış en iyi örneği idi.

Başrol oyuncusu Bazen yaptığı her hareket çevresine saçma ve anlamsız gelebiliyordu hatta tepkide alabiliyordu ama o bu söylemlere gülüp geçiyordu. Bundan dolayı Esaretin Bedeli filmini özelikle kişisel gelişimini geliştirmek isteyenlere tavsiye edilir bir film.  İnanıyorum benim gibi bu filmi neden daha önce izlemedim diye söyleneceksiniz.

Tuncay İşlek

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

SİNEMA VE MOTİVASYON

%d blogcu bunu beğendi: