Netflix İstanbul’da ofis Açma kararı aldı

Dizi ve film platformu Netflix, İstanbul’da kurulacak ofisi 2021 yılının yarısında açmayı planladıklarını duyurdu. Netflix’in kurucusu ve eş CEO’su Reed Hastings, Türkiye’nin kendileri için önemli olduğunu belirterek, Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyelerine tüm paylaşımlara verdikleri destek için teşekkür etti.

bakan

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, karara ilişkin;

“Özellikle son on beş yılda büyük gelişim yaşayan sinema ve dizi sektörümüz, ekonomik büyüklüğünün yanı sıra tanıtım ve kültür diplomasisinin önemli araçlarından birisi haline gelmiştir.Bu anlamda Netflix gibi global bir şirketin ülkemizde ofis açma kararını memnuniyetle karşılıyorum. Türkiye’de üretilen dizi ve filmlerin 190 ülkede izlenebilir olmasının sektörümüzü uluslararası alanda daha görünür kılacağını ve film turizminin geliştirilmesine katkı sağlayacağını düşünmekteyim.” şeklinde konuştu.

Özel bir adres (netflix.com/MadeInTurkey) aracılığıyla dünyanın her noktasından erişilebilen bu koleksiyonda, Türkiye’de üretilen orijinal ve lisanslı yapımlar 30’un üzerinde farklı dildeki altyazı ve dublaj seçenekleriyle birlikte izlenebiliyor.

Netflix’in sunduğu orijinal ve lisanslı Türk yapımlarını en çok izleyen 20 ülke içerisinde alfabetik sırayla ABD, Arjantin, Avustralya, Birleşik Krallık, Brezilya, Fransa, Hindistan, İspanya, İtalya, Kanada, Kolombiya, Meksika, Polonya, Suudi Arabistan ve Şili gibi dünyanın pek çok farklı noktası yer alıyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Netflix İstanbul’da ofis Açma kararı aldı

%d blogcu bunu beğendi: