Yeni Yılda Motivasyonunuzu Artıracak Kişisel Gelişim Kitapları

Küçük Şeyler 4 / Eşitler Evi – Üstün Dökmen

yandan da daha eşit bir dünya için bizlere düşen sorumlulukları hatırlatan Eşitler Evi, yeni yıla yepyeni bir başlangıç yapmak isteyenler için birebir! Daha eşit sorumlulukların ve daha eşit yaşamların altını çizen Üstün Dökmen, sorumluluk bilincimizi ele alıyor ve bizlere yepyeni bir bakış açısı kazandırıyor. Güncel olaylarla ve çeşitli örneklerle renklenen bu kitaba bayılacaksınız!

Beden Dili – Joe Navarro

Emekli bir FBI ajanı olan Joe Navarro’nun 25 yıllık kariyer birikiminin ardından kaleme aldığı bu kitap, beden dili konusunda uzmanlaşmak isteyenler için birebir! Yalın ve akıcı anlatımı sayesinde bir çırpıda bitirebileceğiniz Beden Dili, vücudumuzun ve mimiklerimizin tüm sırrını ortaya çıkarıyor. Kitabı bitirdiğinizde hayata bambaşka bir gözle bakacağınızı da söyleyelim! Beden dili hakkında uzmanlaşmak ve daha önce hiç duymadığınız bilgiler öğrenmek istiyorsanız bu kitap tam size göre!

Aklını En İyi Şekilde Kullan – Tony Buzan

Aynı zamanda psikolog, eğitimci ve şair olan başarılı yazar Tony Buzan’a göre beynimiz, adeta uyuyan bir dev gibidir. Bu devi uyandırmaksa tamamen bizim elimizde! Beynimizin sağ ve sol yanını, alt ve üst kısımlarını, hızlı okuma ve not tutma tekniklerini anlatarak bizlere kapsamlı bir kitap sunan Buzan, daha aktif bir zihne ulaşmak isteyenler için eşi benzeri bulunmaz bir kaynak sunuyor. Beynimizin kullanmadığımız kısımlarını harekete geçirerek yepyeni bir zihin haritası sunan bu kitaba mutlaka göz atmanız gerektiğini söyleyelim.

Duygusal Zeka – Daniel Goleman


Yüksek IQ sahibi insanların hayatın her alanında başarılı olamadığını fark eden Dr. Daniel Goleman, bu durumun altında yatan sebepleri öğrenmek istemiş olacak ki ortaya harika bir kitap çıkarmış! Psikoloji alanında çığır açan bu kitap, duygusal zekamızın ne kadar da önemli olduğunu bir kere daha gözler önüne seriyor. Peki özbilinç, azim, dürtülerini frenleme ve empati yapabilme gibi özellikleri içeren duygusal zeka tam olarak ne anlama geliyor, nasıl geliştiriliyor ve hayatımızı nasıl etkiliyor? Tüm bu soruların cevabını merak ediyorsanız bu kitaba mutlaka bir şans vermelisiniz!

 

Sıradaki içerik:

Yeni Yılda Motivasyonunuzu Artıracak Kişisel Gelişim Kitapları

%d blogcu bunu beğendi: