BİR PAKET BİSKÜVİ

abstract ancient antique art

BİR PAKET BİSKÜVİ

Hali vakti yerinde bir kadın havaalanında bekliyordu.Uçağın kalkmasına da uzun saatler vardı. Önce hoşuna giden bir kitap,sonrada bir paket çikolatalı bisküvi satın aldı ve bir banka oturdu. Kitabına daldığı bir sırada, fakir görünümlü bir adam yanına oturdu ve aralarında duran çikolatalı bisküvi paketinden atıştırmaya başladı.Kadın bu küstahlığı görmezden gelmeye çalıştı. Onun yerine, bisküvilerini yiyip bir taraftan kitabını okudu, bir taraftan da saatini gözledi.

Ancak  yanı başında oturan bisküvi  hırsızı arsızca  birer  ikişer bisküvileri midesine indiriyordu. Kadın gittikçe  daha fazla  rahatsız oldu bu durumdan.

”İnsan  gibi istese,veririm!Utanmadan bisküvilerimi yiyor, bir de  yüzüme gülümseyip duruyor.Ne terbiyesiz   insanlar var bu dünyada!”diye düşünüyor, yüz hatırıyla la bu düşüncesini ifade  ediyordu.

Sonunda, her biri birer bisküvi aldı paketten. Geriye  tek bir bisküvi kalmıştı.Adam gülümseyerek o bisküviyi aldı ve ikiye böldü. Yarısını kadına uzattı.Kadın hırsla yarım bisküviyi elinden çekip” Şunun yaptığı arsızlığa bak!” diye düşündü.” Tek kelime teşekkür de etmiyor.”

Uçağının  kalkışa hazır olduğu anonsu duyunca  eşyalarını toplayıp kapıya doğru yöneldi. O utanmaz bisküvi hırsızının yüzüne bile bakmak  istemedi.Uçağına  bindi ve koltuğuna  gömüldü. Neredeyse bitirmek üzere olduğu kitabını almak için  çantasını açtı.  Bir de ne görsün?Gözlerinin önünde bir paket bisküvi! Elinde olmadan, dudaklarından bir hayret nidası yükseldi. Kendi bisküvisi buradaysa, bekleme salonunda atıştırdığı bisküviler demek ki adamındı! Adamın bisküvileri kendisiyle paylaştığı gibi sonuncusunu bile bölüştürecek kadar cömertlik gösterdiğini anladı.

Özür dilemek,hatasını telafi etmek için artık çok geçti.İçini tarifsiz bir üzüntü kapladı. Birkaç dakika önce adamı suçladığı bütün kötü sıfatların gelip kendi üzerine yapıştığını hissetti. Kaba olan kendisiydi, hırsızlık yapan kendisiydi ve nankörce davranan yine kendisiydi!

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

BİR PAKET BİSKÜVİ

%d blogcu bunu beğendi: