BİR KONU ANCAK BU KADAR GÜZEL ANLATILABİLİR

KİTAP VE YORUM

Bana sorsanız ne zaman mutlu oluyorsun? diye.

Cevap olarak elime bir kitap geçtiğinde desem hiçte abartmamış olurum. kitapları bana ulaşan Yazar Salih KOÇ aynı duyguları yaşattırdı. Değerli yazarımızın kitabını yorumlamadan olmazdı.

“Üreterek eğitmek
Eğiterek üretmek ”

Konu ancak bu kadar güzel anlatılabilir. Hani bir konu hakkında bilgi veren bir kitap okursunuz bilgi sahibi olursunuz ya işte bu kitapta ise bilgiler şiir diliyle anlatılmış.

Yazar konuları şiirle o kadar güzel bir şekilde anlatmış ki düz yazı ile bu kadar anlatılmazdı diye söylemeden kendimi alamadım. Yazar özlemi, umudu, hasreti, üretimi ve daha sayamadığım bir çok duyguyu öyle içten bir şekilde şiirle dile getirmiş ki ancak onu okuyan o hazza varır.

Yazar o kadar içten bir dille şiirlerini yazmış ki geçmişe olan özlemini başka bir şekilde herhalde dile getiremezdi.

Yazarın şiirlerle anlatımının bu kadar başarılı olması yine yazarın ustalığını gözler önüne seriyor.

Kitapta dikkat ceken bir diğer fark ise verilen kısa süreli bir eğitimin ülkenin geleceğinde ne kadar önemli bir yer oynadığıdır. Kitapta belirtilen çalışmalar günümüzde de yapılsa sorusunu sormadan edemiyor insan.

Kitapta diğer dikkat ceken yön ise o dönemde yetişen nesil çok vefalı ve saglam bir dostluğun olduğunu görüyoruz. Yazar o dönemden kişilere yer vermesi ayrı bir önem katmıştır.

Son olarak yazar bu eseri bizlerle buluşturdugu icin tüm okuyucular adına teşekkür ederim.Her kitaplıkta bulunması gereken eser rahatlıkla diyebilirim. ( kitap yorumlama icin DM )

Sıradaki içerik:

BİR KONU ANCAK BU KADAR GÜZEL ANLATILABİLİR

%d blogcu bunu beğendi: