Remziye Acemoğlu’nun İkinci Kitabı çıktı

Eğitimci yazar Remziye Acemoğlu’nun Kaleminden “Konuşan Dikiş Makinesi” Tüm kitap marketlerde yerini alıyor. Farklı kurgusuyla çocukların dünyasına yeni kapılar açacak olan eserin, okuyucuyla buluşması için geri sayım başladı. Acemoğlu, çocukların hayal dünyalarına katkıda bulunan “Mutluluk Gezegeni” eserinden sonra ikinci kitap olarak kaleme aldığı “Konuşan Dikiş Makinesi” okuyucular tarafından heyecanla beklenmektedir.

Kitaptan pasaj;

Bir köşesinde ise pembe perdesiolan bir pencere vardı. Hemen Hatice Hanıma o pencereyi sordum. Hatice Hanım ise o pencerenin bir sır olduğunu söyledi. Daha çok merak etmiştim. Acaba nasıl bir sır idi.

Hatice Hanım saçlarımı okşayıp kulağıma doğru eğildi ve “bu sırrı seninle paylaşamam”, dedi. Ben de çok üzüldüm. Ama o sırrı öğrenecektim. Aklıma koydum. Kurs salonundan artık ayrılma zamanı gelmişti. Annemle beraber kayıt işlemlerini hallettikten sonra eve gittik.

Sabah olsa da kursa gitsem diyordum.Fakat sabrın da bilgeliğin arkadaşı olduğunu biliyordum. Yatağıma yatmadan önce dua edip her şeye şükrettim. Pencereden dışarı bakıp biraz gökyüzünü izledikten sonra yatağıma geçtim. Hemen uyumuşum. Rüyamda kursun kapısından içeri girip o pencereye doğru yaklaşıp perdeyi açmaya çalıştığımı gördüm. Ama tam açacakken uyandım. Bütün zamanım hep o perdenin ardında ne olduğunu düşünmekle geçiyordu. Sonunda sabah olmuştu.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Remziye Acemoğlu’nun İkinci Kitabı çıktı

%d blogcu bunu beğendi: