BENİ BİR KENDİNDEN KORUYAMADIN Röportaj

1. Merhaba Bedia hanım platformumuzun okuyucularına kendinizi kısaca tanıtır mısınız?

25 Kasım 1983 Bursa Orhangazi doğumluyum ilk ve orta öğrenimimi Orhangazi’de tamamladım devamında Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler bölümünü bitirdim. Lise yıllarımdan beri devam ettiğim konservatuar eğitimimi Türk sanat müziği üzerine tamamladım. Meslek hayatıma 2010-2019 yılları arasında bankacılık yaparak devam ettim. Şimdilerde ise ailemle Bursa’da yaşamakta, ilişki ve evlilik danışmanlığı yapmaktayım.

2. Yazarlık dünyasında kendinizi nasıl buldunuz? Sizi yazmaya iten etkenler nelerdir?

Lise yıllarımdan bu yana bu konuda çok hevesim vardı. Edebiyat ve kompozisyon konularına hep ilgili ve başarılıydım. Bir kitap yazmaya o yıllarda karar verdim. Okumak bana her zaman çok iyi hissettirmiştir. Kitabımı yazmaya 2016 yılında başladım. Kitabını zor, karmaşık ve sancılı ama çok da duygu yüklü bir ilişki üzerine kurgulayarak yazdım. Herkesin bir parça kendinden bir şey bulacağına inanıyorum.

3. Şuana kadar kaleme aldığınız eserler nelerdir?

Şu ana kadar kaleme aldığım tek eserim beni bir kendinden koruyamadın isimli romandır bunun devamı gelecektir çünkü kitapta kesin belirtilen bir son yok tamamlanması gereken yerler var.

4. Eserlerinizde genel olarak Aşk temasını mı ele alırsınız?

Bu eserimde trajik bir aşk hikayesini ele aldık ilişki ve evlilik danışmanı olduğum için bu kitabı daha da iyi yansıdı kitabın asıl gerçek yönü babamın hastalığıdır kitapta herkes kendinden bir şeyler bulacak okuduğunuzda ve düşündüğünüzde sadece aşk yer almıyor.

5. Hayatınızda iz bırakan bir anınızı bizimle paylaşır mısınız?

Çok anım var mesela lise yıllarımda konservatuar eğitimi alırken sayın Avni Anıl Hocamın mütevaziliğini bize davranış şeklini unutamıyorum harika bir insandı.

6. Yazmanın Danışmanlık mesleğinize artıları ve eksileri nelerdir?

sosyal medyadan ve beni referans gösterenlerden bilgi alıp gelmek isteyen çok kişi var. Bu yüzden online seanslar veriyorum yoğun bir program oluyor benim için.. yazmak konusunda eksi olarak baktığınızda bu bir kurgudur insanlar inanmış olarak geliyorlar. Artıları çok fazla takdir ve beğeni alıyorum bu yüzden geri dönüşlerden çok mutluyum.

7. Kitabınızı içeriğini bir de sizden dinleyebilir miyiz?

Kitap Mert ve Zeynep karekretini anlatmaktadır.
Aslında birbirlerini çok sevmektedirler Mert’in yaşam koşullarıyla Zeynep karakterinin yetişme tarzı farklıdır trajik ve efsane olmuş bir aşkı anlatmaktadır.

8. Sizce sağlam ilişkilerin temelini oluşturan etkenler nelerdir.

Saygı, Güven,Sevgi.

9. İleriki dönemler için hazırladığınız veya düşündüğünü projeleriniz var mıdır? Bunlardan biraz bahseder misiniz?

Yeni bir kitabımız çıkacak elbet ben de herkes gibi heyecanla bekliyorum tek nefeste okunacak bir kitap yazdım bu benim beş yıl zamanımı aldı.Diğeri bu kadar uzun sürmese de emek sarf ediyorum tüm okuyucularıma keyifli okumalar diliyorum.

10. Son olarak sizi takip eden okuyucularımıza neler aktarmak istersiniz?

insanların çoğu hayatımı yazsam roman olur der insanların yaşam mücadelesi çok ağır herkes sürekli bir telaş içerisinde,insanları kitap okumaya zaman ayırmalarını öneriyor Duygu dünyalarını renklendirmelerini ve stresli hayattan biraz uzaklaşmalarını tavsiye ediyorum her ne olursa olsun aile içi iletişimden hiç bir bireyin kopmaması gerektiğinin önemini vurgulamak istiyorum
Sevgi ve doğruluk her zaman ışığınız olsun.

 

Sıradaki içerik:

BENİ BİR KENDİNDEN KORUYAMADIN Röportaj

%d blogcu bunu beğendi: