ÖZGRLÜĞÜM DİKENLİ TELLERDE ASILI KALDI

Başımı penceremden uzatmış önümde alabildiğince uzanan mavi gökyüzüne kaldırıp, ciğerlerime doldurabildiğim kadar nefesi sanki son kez çekiyormuşçasına doldurmuştum.  Balkon korkuluklarına süzülerek konan kumru işte o vakit dikkatimi çekmişti. Uç uçabildiğin kadar özgürce, kanatların uyuşuncaya kadar konma yeryüzüne! Vatanını hisset her kanat çırpışında ve hatırla çocukların gülüşlerindeki baharı dedim ve ekledim hüzünlü bir ses tonuyla çünkü benim kalemimden bu günlerde beyaz sayfalara kan damlıyor…  Söylediğim cümle ile irkilmiştim bir an ve baharın tatlı sert esintisi değildi tüylerimi ürperten. İçimi hem yakıp hem de kanımı donduran şey özgürlüğü elinden alınmış coğrafyalardı. Manşetler fosforlu, satırlar büyük harflerle yazılı fakat evvelden tanıdık bir yaranın pek yakın bildiğim sızısı!  MESCİD-İ AKSA KAN AĞLIYOR !  KUDÜS İSLAMINDIR! FİLİSTİNE ÖZGÜRLÜK!  Çevir sayfayı bir başka bir başka kabuk tutmaz bıçak yarası DOĞU TÜRKİSTANDA ZULÜM VAR!  ÖZGÜR DOĞU TÜRKİSTAN! 

Kundaktaki bebekten beli bükük amcaya,  gül goncası gençlerden yürekleri yaralı anne babaya bu zulmün söndürmediği ocak, kirli ellerini değip karartmadığı hayat yoktu… Vicdanımın dinmeyen sesine duamı katık edip niyaz ediyordum evet ama daha fazlası olmalıydı daha çok ses getirmeli daha çok insana ulaşmalıydı bu zulmün kanlı gerçeği!

Bizler evlerimizde musluktan akan suyu beğenmeyip damacana suyun en kalitelisini alan, bir gün önceden kalmış ekmeği taze değil diye yemeyen, bir yoksul kapımızı çalsa ‘Allah versin’ diye yarım ağız homurdanan bir garip topluluk olmuş çıkmıştık.  Savaşı görmeyen, açlık nedir bilmeyen anlamıyor muydu hiç halden?  Vicdanlarımızın sesini susturalı çok olmuştu belli ki. Bizler Müslüman olduğunu unutmuş, din kardeşliği nedir, bir kardeşinin yarası kanasa aynı yerden sızlamak nedir bilmeyen insanlar olmuştuk. 

Sorgulayın kendinizi! Hatırlamanın vakti gelmedi mi insanlığımızı? Biz ki eşref-i mahlukat olarak yaratılan eşyanın bilgisi kendisine verilen, Allah’ın  meleklerine ‘secde edin’ dediği Adem soyu !  Bunca zulmün içerisinde sessiz kalırsak yazıklar olsun bize de! Avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum gözü dönmüş alçaklara! Bırakın yaşasın çocuklar, bırakın ağlamasın artık analar! Savaşın bile şerefi olmalıydı benim lügatimde ama bu yapılanlar şeref yoksunu zalimin kör karanlık yüreğinde zevk alarak gerçekleştirdiği karşısına geçip zafer nidaları attığı kalleşçe bir türdü. Ve yanlı dünya medyasının pembe bulutlardan yaptığı yayınında, çocuklar ölmüyor, insanların malı mülkü yağmalanmıyor vatanları ellerinden zorla alınmaya çalışılmıyor, dinlerinin gereğini yaptılar diye öldürülmüyordu, aksine  barbar(!) Müslümanlar askeri güçlere saldırdı! Diye manşetler atılıyordu. Kanlı kıyımlarını kusursuz makyajlarıyla örtmeye çalışıyorlar birde kendilerini haklı buluyorlardı!  Yeter artık diyorum sesimin en gür haliyle yeter. Savaşın, zorbalığın hiçbir haklı tarafı olamaz, olmamalı! Bayramı yaşamamız gereken şu günlerde bir çocuk bayramlık yerine kefen giyiyorsa bütün insanlık varsa artık bir yüzü utanmalı !

Öldürmeye gelince öldürmeyi çok iyi bilen sonrasında çıkıp Müslümanlara barbar diyen kendini medeniyet erbabı gösteren, kanlı ellerini satılmış cümlelerle temizleyen zalimler topluluğu ! Vaadini gerçekleştirmeye yemin etmiş bir yaratıcının sözleriyle sesleniyorum sizlere ‘ DE Kİ: EY KAFİRLER YENİLECEKSİNİZ VE TOPLANIP CEHENNEME SÜRÜLECEKSİNİZ!’  VAADİ AÇIK SÖZLERİ KESKİN MESAJI NET! Yüreğime bu ayetin serinliğini alarak diyorum ki zulüm aynı zulüm, mazlum aynı mazlum! Amaç tek, bitmediler bitmeyecek! Bize düşen son nefesimize kadar zalime asla boyun eğmemek! 

Sıradaki içerik:

ÖZGRLÜĞÜM DİKENLİ TELLERDE ASILI KALDI

%d blogcu bunu beğendi: