Mehmet Yakup Aslan-Zamansız Gemiler Ropörtaj

1-)Kendinizi  tanıtırmısınız ?

Ben Mehmet Yakup Aslan 7 Aralık 1993 tarihinde Şanlıurfanın Ceylanpınar ilçesinde ekonomik yapısı orta sınıf bir ailenin 8.çocuğu olarak hayata gözlerimi açtım.

İlk,orta ve lise öğrenimimi Şanlıurfa’da tamamladım.

2-)Kitap yazmaya nasıl başladınız ?

Öncelikle ilkokul 5.sınıftan beridir sürekli şiirler falan yazardım.Sonra biraz ara verdim sonra hikayeler,senaryolar yazmaya başladım.İlk tiyatro eserimi orta okul 7.sınıfta kendim yazdım ve okuldaki arkadaşlarla beraber sergiledik.

Sonra lise yıllarında edebiyat derslerine dahada bi ilgim arttı o yıllarda yeniden şiirler,senaryolar ve hikayeler yazmaya başladım.

3-)Kitabınızın yayınlanma serüveninden bahsedermisiniz ?

Aslında kitap yazmak bi hayalimdi birgün yazdığım sözleri ve şiirleri değerli aile büyüğü bi abime danıştım ne yapalım diye sordum oda bana kitaba dönüştür diyince o an artık kitap yazmaya başladım.

Kitap yazmak için biraz tereddüdlerim vardı işte o fikir danıştığım abim o tereddüdlerimi içimden söküp attı bu gayede kitap yazma hikayem böyle başladı.

Abim bana onları bilgisayarda düzenlemimi söyledi sonradan tanıdık yayın evi var dedi sonra yayın eviyle görüştük,anlaştık ve kitabım artık okuyuculara doğru bu şekilde yol aldı.

4-)Kitabınız için yararlandığınız kaynaklar ve esinlendiğiniz noktalardan bahsedermisiniz ?

Aslında kitap yazmak insanın yüreğindekileri kağıda dökmektir.Elbette her yazarın ilham aldığı veya esinlendiği kaynaklar vardır ben çok kitap okudum ve halada okurum şarkı,türkü,şiir ,makale v.s şeyler çok okurum ara,ara tenha bir yerlere çekilip yüreğimdekileri kağıda dökmek kalır ve bu sayede benimde yararlandığım ve esinlendiğim şeyler bundan ibarettir.

5-)Eserlerinizde hangi temaları ele alıyorsunuz.

Genellikle serbest nazım şeklinde yazarım.

Bazen lirik şiir,bazen didaktif ve bazende satirik şiir tarzında yazarım.

6-)Son olarak okurlarımıza neler söylemek istersiniz ?

Yazmak insanın yüreğindekileri sayfalara dökmek çok güzel birşeydir ve bunların okuyucuyla buluşması ayrı bir duyğudur.

Her şairin,her yazarın nefesi yettikçe yüreğindekileri kağıda dökmektir hayali ben hayalimi Zamansız gemiler adlı eserimde taçlandırdım ilk kitabım ilk eserim heyecanım hat safhada ve ben derimki sizinde böyle bir kabiliyetiniz varsa hiç pes etmeyin yazın,çizin,karalayın yeni ve güzel eserlere imza atın.

Yeni kitabım için şimdiden iyi okumalar dilerim.

Dünümüz,bugünümüz ve yarınımız şiirle olsun.

Sıradaki içerik:

Mehmet Yakup Aslan-Zamansız Gemiler Ropörtaj