KORKULARINDAN ARIN

   Sanırım hepimizin ufak tefek de olsa korkuları var. Evet dediğinizi duyar gibiyim işin ilginç olanı ise korktuğumuz herşeyin başımıza gelmesi sanki tüm korkularımızı davet ediyoruz değil mi? Şöyle bir düşünürsek korkularımızı bizim çağırdığımızı görürüz. 

   Minicik bir örnek vermek istiyorum şimdi size diyelim ki kahve pişirdik ve dökmeden mutfaktan salona götürmek istiyoruz. Zihnimizdeki iç sesimiz dökmemeliyim dedikçe sanki bize inat yapıyor gibi o kahve dökülür. Bu çok küçük bir örnekti kimbilir daha nice örnekler vardır bununla ilgili sınava girecek bir öğrenci düşük not almaktan korkan bir öğrenci o sınavdan düşük not alır ve ilişkilerden kaybetmekten korktuğumuzda hata üstüne hata yaparsınız ve sonuçta sevdiğiniz insanı sırf kaybetmekten korktuğumuz için kaybederiz kimi zaman saçma bir kelime kimi zaman bir bakış ve davranışla kaybederiz.

   Peki ne yapmamız gerekiyor? Öncelikle korkularımızdan arınmamız gerekiyor çünkü korkular negatif enerji ve olumsuz duygularla beslenen çok güçlü bir histir. Kendimize sürekli ne kadar cesur ve güçlü olduğumuzu ve bu hayatta herşeyin en iyisine layık olduğumuzu söylemeliyiz tabii inanarak ve hiç şüphe duymadan yapmalıyız. Asla korkmamalıyız size başaramayacağınızı ve vazgeçmeniz gerektiğini söylediklerinde bile herşeyin üstesinden gelecek güçte olduğunuzu başaracağınızı, sevmeyi ve sevilmeyi hak ettiğinizi kendinize söylemelisiniz. Sınava girerken tüm soruların cevabını bildiğinizi ve hak ettiğiniz notu alacağınızı kendinize tekrar etmeli eğer bir ilişki yaşıyorsanız bitecek mi kaybedecek miyim demek yerine mutluyum mutluyuz mükemmel olmasa da kusurlar olsa da kendimi iyi hissettiğim bir ilişkim var demeliyiz.

   Korkularınızı hayatınızdan kapı dışarı ettiğiniz zaman kendinizdeki ve hayatınızdaki değişimin farkına varacaksınız. Şikâyet etmekten ve korkulardan arının kendinize inanın ve güvenin korkularınızın sizi kemirmesine yok etmesine ve hayatınızı sömürmesine asla izin vermeyin

   Gökyüzüne bakın ve derin derin nefes alın kendinize bir şans verin . Hayatta herkes ikinci bir şansı hakeder ve siz bunu en fazla hak eden kişisiniz. Haydi bugün yeni hayatınızın ilk günü olsun unutmayın ki tek bir hayatınız var…

Sıradaki içerik:

KORKULARINDAN ARIN