RUH DETOKSU

  İNSAN bedeninin yenilenmesinin adıdır Detoks. Her türlü bedene zarar veren maddelerden arınmak için yaparız çoğu zaman yenilenmek isteriz, sağlıklı olmak isteriz.

   Tıpkı bedenimiz gibi ruhumuzun da detoksa ihtiyacı var. Ruhumuzu,yüreğimizi ve zihnimizi yoran,karartan,dibe vurmamıza neden olan,enerjimizi sömüren herşeyden arındırmak gerekir.Sıkı bir temizlik şart bazen…Negatif düşünceleri geride bırakmak,bizi yoran ilişkilerden kurtulmak,kendi hayatımızda başrolde olmak,başkalarının ayak seslerini dinlerken hayatı ıskalamamak gerek.

  Peki bunu nasıl başaracağız? İnsan alışkanlıkları öyle kolay değiştiremiyor yada vazgeçemiyor süre gelmiş ve bizim parçamız olan alışkanlıklarımızı değiştirmek için önce akışına bırakmayı ve ilahi düzene güvenmeyi öğrenmek gerek bunun için 21 gün kuralını unutmamak gerek. İnsan bedeni ve zihni belirli alışkanlıklara 21 gün sonunda alışmaya başlıyor.Hadi bugün ilk gün olsun hepimiz için ruhumuza detoks yapalım. Sabah gözlerimizi açtığımızda yatağımızda doğruluktan sonra ne kadar muhteşem bir gün olduğunu ve çok şanslı olduğumuzu kendimize tekrarlayalım.Ardından burnumuzdan 3 kere derin nefes alıp yavaşça verelim. Iç sesinizi duymaya başladınız değil mi? Ve kendimize şunu tekrarlayalım her türlü olumsuzluktan kötü düşünceden negatif insanlardan hayalkırıklıklarından üzüntüden kendimi arındırıyorum.Ben herşeyin en iyisine en güzeline layığım bolluğu bereketi mutluluğu şansı sağlığı huzuru aşkı kahkahayı hayatıma mıknatıs gibi çekiyorum demeliyiz.

 Kendimizdeki değişimin farkına varacağız kelimelerin sihirli bir gücü olduğunu asla unutmamak gerekir.Hani derler ya hakkını vermek diye işte bizlerde hediye edilmiş bu hayatın hakkını vermeliyiz.O yüzden bedenimize uyguladığımız detoksu ruhumuza da uygulamalıyız.Kendimizi sevmeliyiz evet hatalar yapmış yanlış tercihlerde bulunmuş olabiliriz tüm bunlar için kendimizi affetmeliyiz.Hiç birşey için suçluluk duymamalıyız.Hayatta herşeyin bir nedeni var ve hiçbişey tesadüf değil.Yaşanması gerektiği için yaşarız pekçok şeyi ve en önemlisi de başkalarını memnun etmek için kendimizden vazgeçmemeliyiz.

   Doğan her yeni gün bir mucize ve yeni bir başlangıç bizler de bu mucizenin bir parçasıyız.Her bir hücremiz mucizeleri kucaklamak için programlanmış durumda bize düşense kollarımızı açıp hayatımızı kucaklamak….

etiketlerETİKETLER

Sıradaki içerik:

RUH DETOKSU

%d blogcu bunu beğendi: