Markab Sabit Yıldızı ve Astrolojik Etkileri

Markab Yıldızı 23°28′ konumunda ve Balık burcundadır. Diğer adı ile Alpha Pegasi yıldızı , Pegasus Takımyıldızının bir üyesidir. Takımyıldızının sembolik simgesi olan kanatlı atın eğer kısmında bulunan beyaz bir yıldızdır. Kadiri 2.6 değerindedir.  Markab sabit yıldızı Merkür ve Mars’ın doğasındadır. Dışarıda verilen yoğun mücadele ve  acının ardından gelen erdem ve olgunlaşmayı ifade eder. Medikal Astroloji’de , Sabit Yıldız Markab, sağ ayağın topuğunun merkezini yönetir.

Yükselen Kavuşumu :

İnatçı aceleci ve dik kafalı bir yapıya işaret eder. Bu aceleci davranışları nedeniyle kendi sonunu hazırlayabilir.

Tepe Noktası Kavuşumu :

Utanç ve rezil olduğunu düşündüğü anlar olabilir. İş konusunda birden çok değişiklik yaşayabilir.

Güneş Kavuşumu :

Markab yıldızı güneş kavuşumu ile astrolojik olarak; enerjik ama şanssız bir bireye işaret eder. Çok fazla hayal kırıklığına uğramış olabilir. Kazalar ve hastalıklara açık bir yapısı olabilir.

Ay Kavuşumu :

Oldukça sağlıklı bir beden ancak ev içinden biri  veya düşmanlardan kaynaklanan  yaralanmalar olabilir

Merkür Kavuşumu :

Fikir yürütme konusunda yetenekli hızlı konuşabilen diplomatik konularda başarılı bir bireye işaret eder. iyi bir yazar olabilir arkadaşları ve çevresi tarafından çok fazla eleştiri alabilir.

Markab yıldızının astrolojik etkileriAstrolojide Markab Sabit Yıldızı

Venüs Kavuşumu :

Sabit yıldız Markab Venüs ile kötü arkadaş çevresine ve kötü alışkanlıklara işaret eder. Estetik düşkünlüğü olabilir. .

Mars Kavuşumu :

Kişinin hayatında tek çok tartışma ve kayıp olabilir. Bu kayıpların pek çoğunu Merkür bağlantılı konular nedeniyle yaşayabilir. Yangın veya silah  sebebiyle yararlanabilir.

Jüpiter Kavuşumu :

Hukuki meseleler nedeniyle  hüküm giyebilir  ve kayıplar yaşayabilir.

Satürn Kavuşumu :

Marjab Yıldızı Satürn Kavuşumunda Astrolojik olarak, kişinin doğumu çok zorlu şartlarda olmuş şeklinde yorumlanır. Cezaevinde veya gurbete dünyaya gelmiş olabilir. Ailesi tarafından terk edilmiş olabilir. Bunlara bağlı olarak özellikle erken yaşlarda zor dönemlere işaret eder. Sosyal çevresi çok kalabalık değildir ve hüküm giymiş olabilir.

Uranüs Kavuşumu :

Zeki ama kötü alışkanlıklara sahip bir birey işaret eder. Yaşamı herkesin içinden farklı diğer anlamı ile tuhaf olabilir. Evliliğinde karşı cinsin ebeveyni kendi ailesiyle ilgili ciddi sorunlar yaşayabilir

Neptün Kavuşumu :

Duygusal  ve romantik ancak çok fazla hayal kırıklığı yaşamış bir birey olabilir. Zihinsel olarak dengesiz olabilir,  evlilik için uygun bir eş olmayabilir

Sıradaki içerik:

Markab Sabit Yıldızı ve Astrolojik Etkileri