Kadında Değişir

 Kadında Değişir

İlişkide nedense hep erkeklerin suçlu gösterilme ya da erkeklerin kendini suçlu hissetme algısı yayınlaştırılmıştır. Bütün suç bir tarafın üstüne atılarak ortak olan sorunlar tek yönlü çözüme gidilmektedir. Hâlbuki ilişkide iki tarafta suçludur. Çoğu zamanda görülmeyen kadının suçlarıdır.

Erkeklerin sonradan değiştiği efsanesinin yanına neden kadınlarda değişir şerhi konulmamıştır, konulmaz. Erkekler değişiyor da kadınlar hiç mi değişmiyor. Kadınlar ilk günden son güne kadar hep aynı mı kalıyorlar? Kadınlar hiç mi sosyal maske takmıyor? Kadınlar hiç mi yalan söylemiyor? Kadınlar hiç mi ikiyüzlü davranmıyor? Kadınlar hiç mi sinsilik yapmıyor? Kadınlar hiç mi adaletsiz değil? Kadınlar hiç mi gerçekleri örtbas etmiyor?

Daha nice sorunun cevabını bırakın, kadını suçlu olduğunu iddia etme cesareti gösteren hiçbir erkek yok. Kadınların göstermiş olduğu duygusal şiddet nedeniyle erkekleri tarifsiz bir korku salmış gidiyor. Erkeklerin kadınlardan korkması hep kadınları haklı, erkekleri haksız yapmaktadır. Hâlbuki erkeklerden daha çok kadınlar değişim göstermektedir. İlk günden sona güne kadar kadınlardaki değişimi anlamak imkânsızdır. Erkekler bu değişimi anlamayınca ve kadının baskın yapısı altında ezilince erkekler bütün suçun kendilerinden kaynaklandığını sanmaktadır. Kadınların baskın dırdırları erkekleri özgür düşünmesini engellediğinden erkekler doğru dürüst düşünememektedirler.

Kadınlar erkeklerden daha çok değişmektedir. Bu değişimi kadınlara anlatmak zor olsa da izah etmenin bir yolunu her erkek bulmalıdır. Ne zaman kadın suçunu kabul ederse birçok ilişki farklı ve sağlıklı bir yola girecektir.

Erkekler görünmeyen kadın korkusunu yendiklerinde kadın ilişkide farklı roller oynayacaktır.

Yorum Yap