İzleyebileceğiniz En İyi 20 Beyin Yakan Film!

🎬 The Prestige (2006)Film, birbirini alt etmeye çalışan 2 sihirbazın hikayesini anlatıyor. 19. yy sonlarında Londra’da Robert, sevgili eşi Julia ve Alfred hem arkadaşlar hem de bir sihirbazın asistanlarıdır. Bir gösteride Robert, Julia ölünce Alfred’i suçlar ve düşman olurlar.

🎬 ARQ (2016)Renton ve Hannah insanlığı kurtaracak, dünyadaki tüm savaşları sona erdirecek bir enerji kaynağını korumak zorundadır. Fakat çift, bir laboratuvarda kapana kısılmış ve zaman döngüsü içinde sıkışıp kalmıştır.

🎬 Annihilation (2018)Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, yıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır.

🎬 Get Out (2017)Chris sıradan siyahi bir gençtir. Sevgilisi Rose bir gün Chris’i ailesinin mülküne davet eder. Avrupalı Amerikalı sevgilisinin ailesinde bir tuhaflık olduğunu sezen Chris bir süre sonra mülkte kalmakta olan siyahi kişilerin bir bir kaybolduğunu öğrenir.

🎬 Memento (2000)Film, kısa süreli hafıza kaybı olan bir adamın karısını öldürenleri bulma çabasını konu ediyor. Leonard, otel odalarında konaklayan ve sadece nakit para kullanan biridir. Şık giysiler giyip, Jaguar marka araba kullanır ve dışarıdan iş adamı gibi görünmektedir.

🎬 Interstellar (2014)Teknik bilgisi yüksek olan Cooper, çiftçilik yaparak geçinmektedir. Amacı iki çocuğuna güvenli bir hayat sunmaktır. Geçmişte bıraktığı bilim kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün, tüm insanlığın kurtarılması için beklenmedik bir teklif çıkar.

🎬 Inception (2010)Çok yetenekli bir hırsız olan Dom Cobb’ın uzmanlık alanı, zihnin en karanlık ve savunmasız olduğu rüya görme anında bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır.

🎬 Mr. Nobody (2009)Film, özenle yazılmış senaryosu ile olasılıkların gizemli dünyasında bizi düşündüren bir yolculuğa çıkartıyor. Olasılık yasası, entropi, paralel evrenler ve kuantum fiziği gibi popüler konularını bir araya getirerek olağanüstü bir film yapılmış.

🎬 Oldboy (2003)Oh Dae-Soo adında bir adam, bir gün kaçırılır ve 15 yıl boyunca eski püskü bir hücrede tutuklu kalır. Hiçbir açıklama yapılmamıştır. Sonra bir gün serbest bırakılır. Eline; para, cep telefonu ve pahalı kıyafetler verilir…

🎬 Predestination (2014)Gizli bir servise bağlı çalışan ajanın son görevi, zamanda yolculuk yaparak 1975 yılında New York’ta yaptığı bir patlamada 11.000 insanın ölümünden sorumlu olan Fiyasko Bombacısı adlı kişiyi bulup bu patlamanın hiç yaşanmamış olmasını sağlamaktır.

🎬 Triangle (2009)Jess, arabasıyla giderken bir martıya çarparak trafik kazası geçirir ama bu önemsiz gibi görünen kazanın hayatının gidişatını değiştirdiğinin farkında değildir. Arkadaşlarıyla bir yat gezisine çıkar; içten içe yolunda gitmeyen bir şey olduğunu düşünür.

🎬 Arrival (2016)Film, ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks’in hikayesini anlatıyor. Birden çok uzay gemisi dünyaya iniş yapınca dünya adeta sarsılır. Amaçlarının ne olduğu bilinmeyen uzaylılarla iletişim kurmanın yolları aranmaya başlanır.

🎬 Time Lapse (2014)3 arkadaş, geleceğin fotoğraflarını çeken bir zaman makinesi keşfederler. Bunu yarış bahislerini kazanmak için kullanmaya başlarlar ve biri diğerinden daha açgözlü olana kadar her şey yolunda gider. Fotoğraflarda çirkin gerçekler ortaya çıkmaya başlar…

🎬 Split (2016)Çoklu kişilik bozukluğu yaşayan Kevin’in 23 farklı kişiliği vardır. Bu kişilikler arasında en baskın olanı da suça meyilli olan canavar adında bir karakterdir. Market çıkışında 3 kız kardeşi kaçıran Kevin onları bodrumuna hapseder.

🎬 Shutter Island (2010)Filmde, 2 polisin çok tehlikeli bir akıl hastasının ortadan kaybolmasıyla riskli akıl hastalarının bulunduğu “Zindan Adası” bölgesindeki Ashecliffe Hastanesi’ne soruşturma yapmak için gitmesi ve sonradan gelişen esrarengiz olaylar aktarılıyor.

🎬 Mirage (2018)Vera, eşi David ve kızları ile birlikte yeni bir eve taşınır. Bir süre sonra Vera, bir tv ve kamera aracılığıyla farklı zamandaki bir çocukla iletişim kurar. Ancak Vera’nın geçmişe yaptığı bu müdahele, onun ve ailesinin hayatının değişmesine neden olur.

🎬 The Number 23 (2007)Walter Sparrow, kendi yaş gününde karısını almaya gecikir. Agatha, bir kitapçıda kan kırmızısı kapağı olan bir roman bulur. Bu kitaptaki hikaye, nümeroloji ile ilgili bir cinayet gizemini içerir. Her şey, 23 sayısı etrafında döner.

🎬 Transcendence (2014)Dr. Will Caster, yapay zeka projesini yürüten bir bilim insanıdır ve teknoloji karşıtı gruplar tarafından öldürülür. Eşi Evelyn, Will’in beynini gelişmiş bir bilgisayara entegre eder. Will’in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer.

🎬 A Beautiful Mind (2001)Filmde asosyal bir matematikçi olan John Nash’in hayatı konu edilmektedir. Üniversitede parlak zekasını her daim hissettiren ve çevresindekilerle uyum sorunu yaşayan dahi Nash, inanılmaz bir teoriyi ortaya sürüp kanıtlama aşamasına kadar gelir.

🎬 Vanilla Sky (2001)David, muhteşem bir hayat yaşamaktadır. Bir gün hayatının kadınıyla tanıştığına emin olur. Ancak tanıştığı bu kadın, kendi kız arkadaşının en yakın arkadaşıdır. Bir süre sonra kız arkadaşı nedeniyle karıştığı bir kazada yüzü tamamıyla deformasyona uğrar.

Yorumlara tavsiyelerinizi ekleyebilirsiniz. İyi seyirler

Sıradaki içerik:

İzleyebileceğiniz En İyi 20 Beyin Yakan Film!