Can Yücel Ölümünün 23’üncü yılında anıldı

Türkiye Yazarlar Sendikası ile Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’nin (UKKSA) iş birliğinde düzenlenen anma törenine Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı Adnan Özyalçıner, UKKSA Başkanı Nevzat Metin, Datça Belediye Başkanı Abdullah Gürsel Uçar, tiyatro sanatçısı Orhan Aydın, yazar ve yönetmen Işıl Özgentürk, şairler Namık Kuyumcu ve Tuğrul Keskin ile Can Yücel’in dostları ve sevenleri katıldı. Törene katılanlara günün anısına, Hıfzı Haluk Velidedeoğlu tarafından, karikatürist Abdülkadir Elçioğlu’nun 1999 yılında çizdiği Can Yücel’in portresi dağıtıldı.

Türkiye Yazarlar Sendikası Başkanı Adnan Özyalçıner, yaptığı konuşmada, Can Yücel’in şiirlerinin muhalif şiirler olduğuna dikkat çekti. Can Yücel’in, muhalefetini sözcük sözcük belirlediğini ifade eden Özyalçıner, “Can Yücel, işçinin, emekçinin, el emeği göz nuru yarattığı uygarlığın güzellikleriyle zenginliklerinin eşitçe paylaşıldığı bir dünyanın şairidir.

Can Yücel’i ölümünün 23’üncü yılında sevgi, saygı ve özlemle andıklarını ifade etti. Konuşmaların ardından şiirler okundu.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Can Yücel Ölümünün 23’üncü yılında anıldı

%d blogcu bunu beğendi: