Muhteşem Filmler Serisi

Into The Wild (2007)

Önemli bir üniversiteden dereceyle mezun olan Christopher, ailesine istediği hayatın bu olmadığını, bir şeylerin eksik olduğunu söyler. Tüm mal varlığını hayır kurumuna bağışlayıp sahip olduğu her şeyi evinde bırakarak bambaşka bir hayata yolculuğa çıkar.

The Road (2009)

Kıyamet sonrası atmosferinde bir baba ve oğul hayatta kalmaya çalışır. Amerika’yı zor hava koşullarında bir uçtan bir uca yürürken nereye gittiklerini bilmemeleri ve yollarına çıkan insanlığından çıkmış haydutlar bu yolculuğu daha da zorlaştırır.

Arctic (2018)

Arctic, zorlu doğa koşullarında hayatta kalmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Genç bir adam olan Overgård’ın hayatı, çıktığı uçak yolculuğundan sonra alt üst olur. Overgård’ın uçağı, kutup bölgesinden geçtikleri sırada düşer…

The Day After Tomorrow (2004)

Tüm dünyada aralıksız yağmurlar yağmaktadır ve birçok iklimle felaketleri meydana gelmeye başlamıştır. Herkes dünyanın yeni bir buzul çağına girmekte olduğunu fark eder. İnsanlar yaşadıkları alanları terk edip güneye doğru toplanmaya başlarlar.

Open Water (2003)

Karayipler’de tatil yapan bir çift, günlerini bir dalış gezisi ile geçirmek isterler. Yanlış bir hesap sonucu çift, okyanusun ortasında kalırlar. Tekne gideli çok olmuştur. Tek umutları, teknenin durumu farkına varıp onları kurtarmak üzere geri dönmeleridir.

All Is Lost (2013)

Hint Okyanusu’nda tek başına gezinti yapan bir adam, yatının bir gemi konteynırına çarpması üzerine bilincini kaybeder. Uyandığında bilinci yerinde değildir ve kazayı yavaş yavaş hatırlamaya başlar. Telsiz, radyo ve navigasyon ekipmanını kaybetmiştir…

Kon-Tiki (2012)

Norveçli kaşif Thor Heyerdahl Pasifik Okyanusu’nu 1947’de 5 kişilik bir ekip ile geçmeye kalkar. Amacı ise Güney Amerikalıların Kristof Kolomb öncesi dönemlerde denizleri aşarak Polinezya adalarında yerleştiğini ispat etmektir.

Touching The Void (2003)

1980’li yılların ortasında iki genç dağcı Simon ve Joe, Peru’da çıkılması neredeyse imkansız olan Siula Grande noktasına doğru tırmanışa geçerler. Günler süren macera sonrası zirveye ulaşmayı da başarırılar. Fakat dönüş kolay olmayacaktır.

The Pianist (2002)

Polonya’lı ünlü piyanist Szpilman’ın anılarını anlattığı aynı isimli kitaptan sinemaya uyarlanan film, Nazi işgali altındaki Polonya’da yaşayan ve bir şekilde esir kampına gitmekten kurtulan ünlü piyanistin Varşova’nın hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

The Revenant (2015)

Hugh Glass, bir avcıdır. Ekibi, bir av sonrası bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass’ı, yavaşlamamak adına ölüme terk eder. Fakat avcı Glass hayatta kalır ve iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır…

In the Heart of the Sea (2015)

1820 yılında Nantucket isimli balina avlamakta olan bir geminin, dişli bir İspermeçet balinasının saldırısı sonucunda parçalanmasını konu alan film, Pasifik Okyanusu’nun kalbinde yaşanan bir hayatta kalma mücadelesini anlatıyor.

Vertical Limit (2000)

Peter, çok başarılı ve hatasız bir dağcıdır. Dünyanın en tehlikeli doruk noktalarından biri olan K2’de mahsur kalan kardeşini ve onun arkadaşlarını kurtarmak üzere dünyanın en dehşetli yolculuklarından birine çıkmak üzeredir…

The Prestige (2006)

Filmde, birbirine düşman 2 yetenekli sihirbazın konusu anlatılıyor. Robert, eşi Julia ve Alfred çok yakın arkadaşlardır. Bir gösteride Robert, Julia ölünce Alfred’i suçlar ve düşman olurlar. Filmde Nikola Tesla gibi dehalar da var!

The Usual Suspects (1995)

Filmde, patlayan bir tekneyi araştıran polis teknede 27 ceset ve 91 milyon dolarlık uyuşturucu parası bulur. Olaydan kurtulan 2 kişiden biri yanıklarla dolu vücuduyla korkmuş bir terörist ve diğeri, Verbal Kint adında bir tetikçidir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Muhteşem Filmler Serisi

%d blogcu bunu beğendi: