Bir İnsanın Neler Yapabileceğini Gösteren En İyi İntikam Filmleri!

Léon (1994)

IMDb: 8.5 12 yaşında bir kız olan Mathilda, üvey ailesinin yanında yaşamaktadır. Babası bozulmuş polis Norman Stansfield için uyuşturucuları saklamaktadır. Bir gün, Stansfield ve adamları, tüm ailesini katleder ve Mathilda şans eseri Léon’un dairesine saklanır.

Gladiator (2000)

Gladiator

İmparator Marcus Aurelius’un hüküm sürdüğü Roma’da general olan Maximus, imparatorlukta hızla yükselmektedir. Babasının Maximus adındaki bu yabancıyı el üstünde tutması, tahtın asıl varisi olan Commodus’u rahatsız etmektedir.

Braveheart (1995)

William Wallace büyük acılar sonrası memleketi İskoçya’ya döner. Bir gün İngiliz askerleri, William’ın çocukluk aşkı olan Murron’a tecavüz etmeye çalışırlar. William, onu kurtarır ancak bu Murron ölür ve bir dönemin değişimi başlar…

Memento (2000)

Film, kısa süreli hafıza kaybı olan bir adamın, karısını öldürenleri bulma çabasını konu ediyor. Leonard, otel odalarında konaklar ve sadece nakit para kullanmaktadır. Şık giysiler giyer, Jaguar araba kullanır ve dışarıdan iş adamı gibi görünür…

Oldboy (2003)

Oh Dae-Soo adında bir adam, bir gün kaçırılır ve 15 yıl boyunca eski püskü bir hücrede tutuklu kalır. Hiçbir açıklama yapılmamıştır. Sonra bir gün serbest bırakılır. Eline; para, cep telefonu ve pahalı kıyafetler verilir…

Soysuzlar Çetesi (2009)

Filmde, Alman kuşatması altındaki Fransa her zamankinden zor günler geçirmektedir. Savaştan hasar gören sivillerden sadece biri olan Shosanna, ailesinin canice öldürülmesine tanık olmuştur…

V for Vendetta (2005)

Film, İngiltere’de geçiyor. Ülkede son derece baskıcı bir toplum düzenini yaşanıyor. Birçok yasaklar ve engellerle idare edilen İngiliz halkı, şiddet yanlısı hale gelmiştir. Gizemli V, belaya bulaşmış kadın Evey’i kurtarır ve devrim başlar!

Kill Bill Serisi (2003, 2004)

Aykırı yönetmen Quentin Tarantino’nun Rezervuar Köpekleri filmiyle başlayan başarılı kariyerinin en önemli yapıtlarından biri olan film, Uzak Doğu dövüş filmlerinden beslendiği estetik harikası bir yapım.

Şeytanı Gördüm (I Saw the Devil)

Şeytani zekâsıyla dehşet verici cinayetler işleyen seri katil Kyung-chul’u polis bir türlü yakalayamaz. Ancak emekli bir polisin kızı öldürüldüğünde kızın nişanlısı gizli ajan Dae-hoon, katili kendi bulup cezalandırmaya karar verir!

Ejderha Dövmeli Kız

Filmde hapse girmek üzere olan gazeteci Mikael ile ona yardım eden gizemli, dövmeli hacker kız Lisbeth, 40 önce ortadan kaybolan Vanger’in izini sürerken bir dizi cinayeti açığa çıkarır; üstelik katil aileden biridir.

Monte Kristo Kontu

Edmond, kendisini sevgilisine aşık olan Fernand’ın yaptıklarıyla bir anda hapishanede bulur. Artık bir mahkum olan Dantes’in tek bir hedefi kalır; hapishaneden kaçıp orada olmasına neden olan insanların peşine düşmektir!

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Bir İnsanın Neler Yapabileceğini Gösteren En İyi İntikam Filmleri!

%d blogcu bunu beğendi: