Edebiyat Kulisi Dergisi 1. Sayısı Çıktı

“Sizden Gelen Sizin Olan” sloganıyla çıktığımız bu yolda yazanından çizenine, derleyeninden tasarlayanına ve de okuyup duygu dünyamıza eşlik eden tüm edebiyat dostlarına teşekkür ederiz…

Türkiye’nin Edebiyat, Kültür ve Sanat Platformu olan Edebiyat Kulisi şimdi de Dergi olarak okuyucularla buluşuyor. İşte Ayrıntılar:

Aslında Merhaba

İlklerin hatıra yüküne bir o kadar yoğunlukta geçen zorlu bir süreç eşlik eder. Edebiyat Kulisi Dergi’nin oluşum süreci de başından sonuna bu minvalde gerçekleşmiştir diyebiliriz.  Onlarca yazı, deneme ve hayatın içinden gelen hikayelerin incelenmesi sonucu bu noktaya vardık demek en doğrusu olacaktır. Güzelliklerle dolan yüreklerin kalemlerinden damlayan sözcük taneleri bir derginin oluşum sürecinin edebiyat yağmurları olmuştur. Dergimizin başlangıç sayısına Yeşil Çam’ın tonton babası olan ve bu toplumun ortak paydalarında rol alan kıymetli sanatçımız “Hulusi Kentmen” üstadımızı taşıdık.

“Hulusi Kentmen neden önemlidir?”  Sorusuna Edebiyat Kulisi Dergisi olacak vereceğimiz binlerce cevap olsa da şu cevabı vermeyi tercih ederiz.

Hulusi Kentmen, bu toprakların en güzel yanını babacan tavırlarıyla bütün hayatı boyunca sanatına işlemiş nadide insanlardan biridir. Onun sert görünen yapısının altında yatan naif kalbinin aslında toplumumuzu yansıtan bir ayna olduğunu düşünüyoruz.

Yapısal olarak sayımızın başlangıcına “Aslında Merhaba” diyerek başlamamızın nedeni ise yeni başlayan bir dergiyi takdim etmek olmadığını belirtmek isteriz. Bizler Edebiyat Kulisi Dergisi olarak sayfalarımızın çoğunu edebiyata değer veren gönüllere ayırarak, onlar için de bir mecranın olduğunu sunmak istedik.

Evet, biz…

Edebiyat Kulisi Dergisi dahil bütün platformları sadece bir yapının ya da bir kişinin tekelinde olmayacağını edebiyat dünyasına beyan ederiz. Edebiyat Kulisi olarak sadece kişisel menfaatler dışında kalacağımızı ve yazan bütün gönüller ile birlikte omuz omuza edebiyat dünyamızın gelişimine katkı sağlayacağımızı düşünmekten asla geri durmayacağız.

“Sizden Gelen Sizin Olan” sloganıyla çıktığımız bu yolda yazanından çizenine, derleyeninden tasarlayanına ve de okuyup duygu dünyamıza eşlik eden tüm edebiyat dostlarına teşekkür ederiz…

Vira bismillah.

Edebiyat Kulisi Genel Yayın Yönetmen

Dergimizi Sipariş için TIKLAYINIZ

Dergide Yer Alan Yazarlarımız

Neşet Bozkurt, Yunus Arıkan, Nilay Şirin, Büşra Ateş, Tülay Akyıldız, Dicle Arslan, Gamze Kıyak, Selcan Kuloğlu, Güngör Uzuner, Rabia Gazelci, Ayşe Seçkin, Feyza Kalem, Yusuf Kaplan, Asuman Özdemir, Başak Temur, Emrah Korkmaz, Fatma Çetin Kabadayı, Tolga Alver, Şeyma Çalışkan, Mehmet Akif İnan, Serhat Eftal İsmailoğlu, Berivan Çevik, Mehmet Sırrı Aygün, Cansu Set, Makbule Ateş

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Edebiyat Kulisi Dergisi 1. Sayısı Çıktı

%d blogcu bunu beğendi: