Yazar Ferda İcat Topçuya Ödül

Kısa bir süre önce X On Yayın Grubu etiketiyle “VASİYET” adlı eseri yayımlanan Ferda İcat Topcu “Yılın Edebiyata En İddialı Giriş Yapan Yazarı” ödülüne layık görüldü.

Yazar Topcu, kanal34 te yayınlanan televizyon programına konuk olarak katıldı ve okuyucuları tarafından merak edilen soruları yanıtladı.

Buram buram Kıbrıs’ın tarihi ve dokusu kokan Vasiyet kitabı ile ilgili merak edilen soruları yanıtlayan yazar aynı zamanda yazmanın kendisi için ne ifade ettiğine kadar bir çok konuda izleyicileri aydınlattı.

Peki Vasiyet aslıda neyi anlatıyordu?

Bir kız çocuğuna kalan Vasiyetten ne çıkabilir ki demeyin! Bir babanın kızının hayatını baştan aşağı değiştirecek olan bu isteği bir çok olayın kapısını aralayacaktı.

İşte Vasiyet’in tanıtım bülteni

“Evlat, ağlama ve dinle vasiyetimi. Yıllar önce benden alınanı geri almalısın. Evet, zamanı geldi artık, senin olanı git ve al. Hemen Kuzey Kıbrıs’a gitmeli ve orada Yavuz Hasan amcanı bulmalısın, o sana her şeyi anlatacak. Bir de seni nasıl sevdiğimi…”
Babasının solmuş yüzünde zorla kıpırdayan dudaklarından dökülen son cümlelerdi bunlar. Yaşadığı bu ayrılık ne kadar zor ve acıysa yeniden bir araya gelmek de bir o kadar imkânsızdı artık.
“Her şey yolunda gidecek, kimsenin odaya girmesine müsaade etmem, rahat ol ama elini de çabuk tut. Son bir şey daha… Trafiğin soldan aktığını sakın unutma, başına bir iş gelsin istemiyorum.”


 
Deniz, onun her söylediğini anladığını gösterecek şekilde kafasını sallıyor ama yine de cevap veremiyordu. Murat, Deniz’e sarılıp “Sana güveniyorum.” diye fısıldadı ve odadan ayrıldı. O andan sonra Deniz için zaman bir türlü geçmek bilmedi. Telefonunu önüne koyup kendisine bir kahve yaptı. Odada gezindi, tekrar tekrar yanına aldıklarını kontrol etti. Saçlarını açıp en az üç defa tekrar topladı. Elleri terliyor diye defalarca ellerini yıkadı, birkaç dakikada bir telefonunu kontrol etti. Balkona çıkıp açık havada derin derin nefes aldı. Sonunda mesaj geldiğinde Deniz, üçüncü kahvesini içiyordu. Saat gece yarısını geçmişti.

Yazar Topcu, okurlarının merak ettiği soruları cevaplarken aslında yeni bir eser hazırlığında olduğunu ve bu eserin de ilk eseri kadar iddialı bir giriş yapacağını belirtti. İzleyiciler için keyifli geçen programın tekrarını aşağıda izleyebilirsiniz.

Esere ulaşmak için tıklayınız

İşte O program

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Yazar Ferda İcat Topçuya Ödül

%d blogcu bunu beğendi: