Acı bölgesinden çarpıcı fotoğraflar

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı. Can kaybı her geçen saat yükselirken, arama-kurtarma çalışmaları da aralıksız devam ediyor. Yerli ve yabancı ajanslar deprem bölgesinden geçtiği fotoğraflarla yaşanan acıları dünyaya duyuruyor. İşte 10 ili vuran depremin çarpıcı fotoğrafları ve hikayeleri…

çarpıcı fotoğrafları ve hikayeleri…

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 1

Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler nedeniyle Hatay’da bazı binalar yıkıldı. Hatay’ın bu sabah çekilen bir fotğrafı yıkımın boyutunu gözler önüne seriyor.

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 2

Adıyaman’da depremde yıkılan bir binanın enkazında kalan bebek, Konya ve Amasya Merzifon havalimanlarında görevli Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele (ARFF) ekiplerince kurtarıldı.

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 3

DEPREMDE KAYBETTİĞİ KIZININ ELİNİ BIRAKAMADI

Türkiye’deki tarihi depremlerden dünyaya onlarca fotoğraf geçen uluslararası haber ajansları, Kahramanmaraş’ta bir babanın tarifsiz acısını da görüntüledi.

Kahramanmaraş’ta bir baba, depremde hayatını kaybeden 15 yaşındaki kızının elini dondurucu soğuğa rağmen bir an bile bırakmadı. 

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 4

“NENE HATUNLAR BİTMEZ”

Karadeniz Bölgesi’nde kadınlar da kıyafet, yiyecek gibi ihtiyaçları yükledikleri çuvalları sırtlarında taşıyarak merkeze ulaştırıyor. Yardım duyarlılığını yansıtan fotoğrafları sosyal medyadan paylaşanlar, özellikle yaşlı kadınlara ”Nene Hatun” benzetmesinde bulunuyor.

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 5

HER ŞEYDEN HABERSİZ…

7,7 ve 7,6’lık depremlerde en çok hasar gören şehirler arasında yer alan Hatay’da iki küçük çocuk, bir market sepetinde; yıkılan binaların ortasında yaşananları anlamaya çalışıyor.

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 6

ZAMAN 04.17’DE DURDU

Arama kurtarma ekipleri Malatya’nın Battalgazi ilçesinde bulunan Aslan Sokak 50’nci yıl binasının enkazında çalışmalarını sürdürüyor. 

Ekipler çalışmalar sırasında enkaz ve demir yığınları arasında buldukları saatin, 04.17’de durduğunu görünce büyük üzüntü yaşadı. 

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 7

Uğur Mumcu Caddesinde yıkılan bir apartmanın enkazından bir çocuk 45 saat sonra sağ olarak çıkarıldı.

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 8

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan binalardan birinin enkazından yaklaşık 44 saat sonra Suriyeli 33 yaşındaki anne İmed Sabha ile 2 yaşındaki kızı Vafe Sabha (fotoğrafta) kurtarıldı.

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 9

Kahramanmaraş merkezde bulunan Trabzon Caddesi’nde yıkılan bir evin enkazından 24 saat sonra Can isimli 14 yaşında bir çocuk çıkarıldı.

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 10

Hatay’ın Antakya ilçesi Karasu Mahallesi’ndeki yıkılan binada arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

Deprem bölgesinden çarpıcı fotoğraflar - 11

Malatya’da arama-kurtarma çalışmaları devam ederken, etkili olan kar yağışı, ekiplerin çalışmasını güçleştiriyor.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Acı bölgesinden çarpıcı fotoğraflar

%d blogcu bunu beğendi: