SAKLI GİDİŞ – CANSU SET

Gitmek veya kalmak mıydı bunun çözümü bilmiyorum ama bildiğim bir şey varsa o da çok mücadele ettiğim. Başkalarını bulmaya çalışırken onların karanlığına dahil olup kendimi kaybettiğim. Aslında hep gitmeyi seçmiştim. Çünkü mücadele edecek kadar gücüm yoktu. Yine yok. İşte o yüzden yine gitmek istiyorum. Kendi sesimi duyabileceğim, yalnızlığımla baş başa kalabileceğim bir yere gitmek istiyorum. Ayaklarım gidemeyene kadar yürümek ve unutmak…

Çok uzaklar olması şart değil. Kaybettiğim beni tekrar bulabileceğim bir yer olsun o bana fazlasıyla yeter. Neden diye soranlar oluyor. Onlara diyemiyorum ki sizin yüzünüzden. Acılarımı küçümsemenizden, gülerken içten içe ağladığımı göremediğinizden, çırpınışlarıma kulak vermeyişinizden ama en çok da beni benden aldığınız için gitmek istiyorum diyemiyorum. Sevgimin aynası olamadığınız, mutluluğumdan çok gözyaşım oldunuz diyemiyorum. Sanmıştım ki sayısız gülüşlerimizin olduğu anlar hep öyle kalacak ama yanılmışım. Ben Ömrüme çok gözyaşı ekmişim. İşte benim söyleyemediklerimi siz de benim gözlerime bakarken anlayamadığınız için gidiyorum.

Anlaşılamadığım belki de anlatamadığım için… Hani diyorlar ya “Gitmek kolay, unutmak zor “diye. Evet doğru. Gitmek hep en kolayıydı. Ben de hep en kolay olanı seçtim çünkü seçemediklerim hep en zoruydu. Aslında düşündüğümde hep giden olmadım. Bazen ardında bırakılan da oldum ve kalakaldım öylece. Sessizce sildim gözyaşlarımı. Sessizce tuttum yasımı ama ben gidenin ardında kalan boşluğa da sıkıca sarıldım. O  kadar sıkı sarıldım ki acımın kalbime battığını anlayamadım. Kanadı. Hem de çok kanadı. Sonra kabuk bağladı ama izin vermedim  iyileşmesine.

Daha da çok kanattım. Gidenlerin dönmeyeceğini bildiğim halde kanattım ama yine ben sardım o yarayı. Demem o ki : Bırakan da oldum bırakılan da gitmeyi de bilirim kalmayı da ama ikisi de ağırdı. Gitmenin kolay olduğunu düşünürken onun ağırlığı da omuzlarımı çökertti.

Ne biri diğerinden daha kolay ne de biri diğerinden daha zordu. İnsan yaşamadan anlamazmış acının tarifini. Bazen de yaşadığı halde gösteremezmiş acıyan  yerini. Benim bir yerim çok acıyor ama gösteremiyorum acıyan yerimi…

Sıradaki içerik:

SAKLI GİDİŞ – CANSU SET

%d blogcu bunu beğendi: