YOL

                                                                   

     Birçok plan yaparsın hayata dair, bir çok yollar çizer, çizmeye çalışırsın. Sen bu planları yaparken, bu yolları çizmeye çalışırken, hayatında senin için yaptığı planlar, çizmeye başladığı yollar vardır. Ve bir gün, hiç ummadığın bir anda bir yol sunar sana hayat. Düşünürsün. Sonra tamam dersin. “Ben bu yoldan gideceğim, hayatın sunduğu yoldan.” Bu yolun sonu belki aydınlıktır, belki karanlık. Yolu tamamlamadan öğrenemezsin tabi. Zaten şu hayatta neyin sonu tam olarak belirlidir ki.

    Ama önemli olan nedir biliyor musun? Sen istersen hayatın çizdiği istersende kendi çizdiğin yolu tercih et çünkü bazen önemli olan hangi yolu seçtiğin değil, o yolu yürürken neler yapabildiğindir.

Düşün. Uzunca bir yol var karşında sonunun nereye çıkacağı belli olmayan. İlk önce irili ufaklı taşları yani yolunda ki engelleri kaldırmakla başla. Sonra rengarenk çiçekler ek yolun dört bir tarafına. Ne bilim belki az ileride sana ihtiyacı olan biri çıkıverir karşına, elinden tut. Ve en önemlisi umudunu hiç kaybetme. Sadece yürü. Kim bilir belkide uçsuz bucaksız, masmavi bir denize çıkar yolun sonu.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

   YOL

%d blogcu bunu beğendi: