Sürpriz Sonuyla Şok Eden Filmler

Bazı filmler içeriğiyle izleyicinin hoşuna gitse de, filmin gidişatının sabit olmasından dolayı sonları tahmin edilebilir olabilmektedir. Ancak bazı filmler vardır ki, siz sonunun nasıl biteceğinden emin olsanız bile sizi ters köşe yapabilir.

İzlediğimiz filmlerden bazıları başından sonuna kadar gidişatını bozmadan bize sonunun nasıl biteceğini film boyunca gösterirken, bazıları ise hiç beklemediğimiz şekilde bitebilir. Bu filmler, izleyicileri diğer filmlere göre çok daha fazla etkilemektedir. Ancak her film de izleyiciyi tatmin edici bir sonla karşı karşıya bırakmaz. Çünkü bazılarının sonunda izleyici fazlasıyla şaşırıp hiç beklemediği şeylerle karşılaşabilirken, bazılarında ise ‘bu ne kadar saçma bir sondu’ diyebilir. İşte biz, bu listemizde filmin sonunda adeta şok olacağınız filmleri sizler için listeledik.

1408 Numaralı oda1408

1408 Numaralı oda - 1408Meşhur bir korku romanı yazarı olan Mike Enslin, gözleriyle görmediği hiçbir şeye inanmamaktadır. Hayal ürünü perili evler ve ıssız bir göl evinde geçen doğa üstü olayları kötüleyen onlarca çok satan kitap kaleme almasının ardından Enslin, bir sonraki kitabı için gittiği; Dolphin Otel’in kötülüğüyle nam salmış 1408 numaralı odasında kalmaya başlar. Ancak bu oda, Enslin’in korku ve hayaletlerden uzak yaşamını tamamen değiştirecektir. Otel müdürünün uyarmasına rağmen yıllar sonra odada kalacak ilk kişi olan Enslin, bu süre içerisinde birbirinden korkunç olaylar yaşayacaktır.

Cehennem Melekleri The Expendables

Cehennem Melekleri - The ExpendablesBir üçkağıtçı olan Ray, ortağı Frank ile birlikte bir süredir kendilerine kazanç sağlayabileceklerini düşündüğü su filtre sistemlerinin satışıyla ilgilenmektedir. İkiliye, mücevherler; arabalar ve buna benzer birçok lüks ödül vaat edilse de, aslında bu hediyeleri hiçbir zaman alamayacaklardır. İlk başlarda sıradan bir iş gibi gözüken bu iş, bir süre sonra ikili için büyük bir gelir kaynağı haline gelecektir. Tam da bu sırada Roy’un karşısına, hayatta olduğundan bile habersiz olduğu 14 yaşındaki kayıp kızı çıkacaktır.

Toprak Altında Buried

Toprak Altında - BuriedAilesine sonuna kadar bağlı bir kamyon şoförü olan Paul Conroy, bir gün uyandığında kendisini ahşap bir tabutun içerisinde; canlı canlı gömülmüş halde bulunur. Büyük bir endişe içinde olan Paul’un, buraya nasıl getirildiği hakkında hiçbir fikri yoktur. Bir süre sonra Paul, bu durumu sorgulamak yerine zaman kaybetmeden kurtulmanın yollarını aramaya karar verir. Paul’un bu durumdan kurtulabilmesine yardımcı olacak tek şey ise onun cep telefonu olacaktır. Fakat cep telefonunun kötü sinyal almasının yanında, Paul’un bunu başarabilmesi için sadece 90 dakikası olacaktır.

KimlikIdentity

Kimlik - Identity

Meydana gelen şiddetli bir fırtına yüzünden birbirleriyle hiçbir alakası olmayan ve her biri birbirinden farklı sırlar saklayan 10 insan, huysuz bir müdürün işlettiği otelde bir araya gelir. Bu garip onlunun içerisinde bir limuzin şoförü, bir tele kız, 80’lerin bir televizyon yıldızı, yeni evlenmiş genç bir çift, bir katilin naklini gerçekleştirmeye çalışan bir polis ve büyük bir krizin ortasında olan bir aile vardır. Grup, güvenli bir yere yerleştiklerini düşünse de; bir süre sonra yaşanacak ölümlerle birlikte herkes büyük bir paniğe kapılacaktır.

Beni Unutma Remember Me

Beni Unutma - Remember MeTyler, kardeşinin kendi hayatını sonlandırmasıyla birlikte adeta paramparça olmuş bir gençtir. Bunun üzerinde anne ve babasının da çocuklarının intiharı nedeniyle ilişkilerini sonlandırmasıyla birlikte genç adamın hayatı iyice dibe sürüklenmektedir. Bu sırada Ally ise annesinin cinayetini gözleriyle görmesiyle birlikte aynı Tyler gibi kendisini büyük bir boşlukta hissetmektedir. Hayatını kendi kurallarına göre yaşayan Tyler ve bu güzelliğinin ardında büyük bir travma yatan Ally’nin günün birinde yollarının kesişmesi, ikilinin hayatlarında beyaz bir sayfa açabilmeleri için büyük bir fırsat olacaktır.

AnesteziAwakeDublaj

Anestezi - AwakeGeçirdiği açık kalp ameliyatı sırasında “anestezik farkındalık” denilen durumu yaşayan Clay, etrafında olup biten her şeyin farkındadır. Clay, etrafındaki doktorları ve doktorların üzerinde yaptığı her şeye tanık olarak acısını hissetse de, vücudunun anestezinin etkisinde olmasından dolayı hiçbir şekilde tepki gösteremez ve doktorlar da bu durumdan birhaberdir. Bu sırada Clay’ın karısı Sam, kocasının ameliyatıyla ilgili hayati bir seçimle karşı karşıya kalmışken; Clay, kendi zihninin içerisinde garip bir yolculuğa çıkacaktır.

Kara BüyüDrag Me to Hell

Kara Büyü - Drag Me to HellLos Angeles’ta yaşan bir ev kredisi uzmanı olan Christine Brown, iyi bir kariyere ve Clay Dalton adında yakışıklı bir sevgiliye sahiptir. Hayatı yolunda gittiği için fazlasıyla mutlu olan Christine’in bu mutluluğu, esrarengiz bir kadın olan Bayan Ganush’un ortaya çıkmasıyla birlikte bozulmaya başlayacaktır. Aldığı kredinin ödeme tarihinin ileriye alınmasını isteyen Ganush, ne kadar yalvarsa da; Christine patronuna kendisini iyi gösterebilmek için bu talebi reddeder. Bunun ardından Christine’den intikamını alabilmek için ona Lamia adında bir kara büyü yapacaktır.

Hep Seni AradımWicker ParkTürkçe DublajHD

Hep Seni Aradım - Wicker ParkChicago’nun, Wicker Park isimli bölgesinde yaşayan bir genç olan Matthew, günün birinde çalıştığı yerin penceresinden dışarıya baktığında; en yakın arkadaşı Luke’un ayakkabı mağazasının önünde vitrini inceleyen bir kız görür. Kızı gördüğü ilk andan itibaren ondan etkilenen Matthew, onunla tanışabilmek için her şeyi yapmaya hazırdır. Ancak Matthew’un, bu kızın hayatını ne kadar etkileyeceği hakkında henüz hiçbir fikri yoktur. Bir süre sonra beraber olan Matthew ve Lisa çifti için başlarda her şey yolunda gitse de, kader bu çift için aynı şeyi düşünmemektedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sürpriz Sonuyla Şok Eden Filmler

%d blogcu bunu beğendi: