Sürükleyici Aksiyon Filmleri 2023

1. John Wick 4

Sinema dünyasının en ikonik aksiyon kahramanlarından biri olan John Wick, serüvenine dördüncü filmiyle devam ediyor. John Wick 4, heyecan dolu sahneleri, etkileyici dövüşleri ve derin hikayesiyle izleyicilere aksiyon dolu bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Serinin önceki filmlerinde izlediğimiz John Wick (Keanu Reeves), eski bir suikastçıdır ve emekli olma hayaliyle sakin bir hayata adım atmıştır. Ancak, John Wick’in geçmişi onu peşini bırakmaz ve intikam ateşiyle tekrar alevlenir. John Wick, kaybettiği sevdiklerini geri getirmek ve düşmanlarına karşı adaleti sağlamak için karanlık dünyasına geri döner.

2. Kahramanın Dönüşü


13 yaşındaki Sam, 20 yıl önce yaşanan epik bir savaşta öldüğüne inanılan Samaritan ile komşudur. Sessizliğin hüküm sürdüğü komşusu Bay Smith’in Samaritan olduğuna inanan Sam, şehirde suçların oranının artmasından dolayı Samaritan’ın yeniden uyanması ve tüm suçlar ile savaşması gerekmektedir.

3. Kayıp Şehir


Loretta, aşk-macera türünün en zeki yazarıdır. Alan ile birlikte yeni kitabının turnesine çıktığında, bir milyarder tarafından maalesef ki kaçırılır. Kendi kitabında yazan kayıp hazineyi bulmak üzerine kaçırılan Loretta, hiç bilmedikleri bir şehre doğru maceraya çıkarlar. Loretta bir yandan normal hayatına dönmek için mücadele etmesi gerekirken bir yandan da onu kaçıran milyarderin istediği kayıp hazineyi bulmalıdır.

4. Ambulans


Eski bir asker olan Will, hasta olan karısının ameliyatı için yüklü bir miktarda paraya ihtiyaç duymaktadır. Azılı bir suçlu olan Danny’den yardım isteyen Will için büyük bir teklif belirir. İkisi beraber büyük bir soygunu yaptıkları zaman o yüklü para Will’in eline geçecektir ve Will bunu istemeyerek kabul eder. Soygun sırasında planlar istenildiği gibi gitmezken Will’in hayatı tamamen alt üst olur.

5. Morbius


Dr. Morbius, nadir görülen bir kan hastalığını deneysel yöntemlerle tedavi etmeye çalışır. Özellikle vampir yarasalar ile tedavi etmeye çalışırken beklenmedik bir sonuç ile karşı karşıya kalması gerekir. Deneysel tedavi süresi boyunca kendisini bilmediği bir şekilde vampire dönüştüren Morbius; hayatını zor durumlarla mücadele etmeye adamaya başlar.

6. Kod 355


Gizemli bir silah paralı askerlerin eline geçer ve bu durumda CIA ajanı Macon, eski rakibi ile güçlerini birleştirmesi gerekmektedir. Ancak tüm dünya üzerine sürüklenen kaosların yanında ölümcül silahların peşine düşen yalnızca bu ekip edildi. Gizemli bir kadında bu silahın peşindedir ve bu arama macerasını kimin başaracağı muammadır?

7. Centauro


Güçlü duygulara hızlı bağımlı olan Rafa, oğlunun annesinin uyuşturucu tacirine borçlu olduğunu keşfeder. Ailesini bu tacirlerden korumak için elinden geleni yaparken, koşu yeteneğini suç örgütüne vermeyi kabul eder. Gündüzleri pistte yarışçı olurken geceleri suç çetelerine çalışan Rafa’nın hayatı her geçen gün değişmektedir.

8. Kara Yengeç


Kıyamet sonrasında dünyayı uzun süren ve hiç geçmeyecekmiş gibi görünen kış mevsimi kaplar. Bu dönemde insanlar yaşam mücadelesi verip soğuktan donmamak üzere çaba harcarken; 6 asker, savaşı sona erdirebilecek bir göreve gönderilir. Buz tutmuş denizin ötesine geçip büyük bir teslimat yapması gereken 6 asker için her şey kolay olmayacaktır.

9. Blasted


Bekarlığa veda partisi hem kızlar hem de erkekler için büyük bir öneme sahiptir. Öyle ki filmimizdeki bekarlığa veda partisi normal bir arkadaş grubundan değil bir uzaylı istilasından kaynaklı olarak mahvolur. İki çocukluk arkadaşı bir araya gelerek bu mahvolan gecenin sorumlularını cezalandırmak üzere harekete geçerler.

10. Fast & Feel Love


Sporun her dalında şampiyonluklar barındıran bir genç, günün birinde kız arkadaşı tarafından terk edilmesi üzerine yıkılır. Hayatını normal haline sokmak için elinden geleni yaparken, yalnız yaşamanın ne demek olduğunu anlamalı ve kendisine de bakmaya başlamalıdır. Aynı zamanda temel yetişkinlik becerilerini öğrenerek şampiyonluklarını da elinde tutması gerekmektedir.

11. The Northman (Kuzeyli)

Geçmiş yüzyıllarda yaşanan bir hikayenin anlatıldığı  aksiyon dolu bu filmde bir Biking Prensinin intikam çabalarını izliyoruz. Küçük yaşta tahta çıkmak üzere olan Amleth amcası tarafından babasının öldürülmesi ile kendi topraklarından kaçmak zorunda kalır. Tahtı ele geçiren amcası Amleth hakkında ölüm kararı vermiştir. Amleth ise güç toplayıp yetişkin biri olana kadar bekler. Birgün Amleth’in karşısına çıkan keşiş ona intikam sözünü hatırlatır.  

12. Uncharted

2022’nin ilk aksiyon filmlerinden biri olan Uncharted’da iki maceraperest hazine avcısının hikayesi anlatılıyor. El Dorado ismindeki eski bir yerleşim yerini arayan Nathan Drake ve ortağı Victor Sullivan’ın karşılarındadüşmandan beter biri vardır. Aynı hazine için yarışan bu iki grup tuzakların engellemelerin ve daha birçok macera dolu olayın içerisinden geçeceklerdir.

13. Wrath of Man

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez aktörü Jason Statham’ın başrolünde yer aldığı bu film heyecan dolu sahneleri ile dikkat çekiyor. Filmde hırsızlar tarafından öldürülen oğlunun intikamını almaya çalışan bir babanın hikayesi anlatılıyor. İlk olarak bir banka para aracına işe giren H hırsızların bağlantılarını çözerek tetiği çekeni bulmaya çalışır. Sonrasında ise artık intikam vakti gelmiştir.  

14. Nobody

Gerilim dolu bir hikaye ile başlayan ve devamında aksiyon dolu olayların yaşandığı bu filmde iyi bir aile babası olan Hutch’u izliyoruz. Bir gece evlerine giren hırsızlara hiç tepki vermeden gitmelerini sağlayan Hutch karısının ve çocuğunun gözünden düşmüştür. Bu durumu kabullenemeyen Hutch geçmişten gelen bastırılmış duygularını daha fazla saklayamaz ve suç dolu bir dünyaya adım atar.

15. Godzilla vs Kong

Bilimkurgu ve aksiyonu birarada sunan bu eşsiz yapımda canavarlar dünyasının iki büyük mutantı karşı karşıya geliyor. Uzun yıllardır sessiz kalan Godzilla bir anda saldırılarını arttırır. Devlet ise onu durdurmak için Kong’u kullanmaya kararlıdır. İki dev birbirleri ile kapışırken gerçek düşman ortaya çıkarak dünyayı bir yok oluşa doğru götürecektir.

16. Red Notice (Kırmızı Bülten)

Red Notice filminde dünyanın en çok aranan sanat hırsızı ile dünyanın en iyi sanat hırsızının mücadelesini izliyoruz. Bu arada her ikisinin de peşinde olan polis memuru John Hartley’i de unutmayalım. Eşsiz bir tarihi eserin peşine düşen The Bishop’u yakalamak FBI için önemli ve zorlu bir görevdir. Görevi devralan John Hartley ise kendisine yardımcı olması amacıyla Nolan Booth’u yanına çeker. İkili hiçbir yerde iz bırakmayan the Bishop’un peşine düşerler.

17. The Tomorrow War (Yarının Savaşı)

Distopik bir geleceği konu edinen bu filmde uzaylıların istilasına uğrayan dünya yok olma tehlikesi ile karşı karşıyadır. Dünyayı kurtarmak için harekete geçen bilim insanları geçmişe dönmenin bir yolunu bulurlar. Onlara göre kurtuluşun tek yolu geçmişe dönerek devlet büyüklerinden gelecekte savaşmak için asker istemektir.

18. Army of Thieves (Hırsızlar Ordusu)

Netflix yapımı Ölüler Ordusu filminin öncesini anlatan Hırsızlar Ordusu filminde yine imkansız bir soygun görevi konu ediliyor. Sıradan bir kasabada banka memuru olan Lutwig Dieter gizemli bir kadın tarafından suçluların yer aldığı bir çeteye davet edilir. Lutwig’in görevi daha önce kimsenin açamadığı sağlam bir kasanın şifresini çözmektir.

19. Tenet

2022 aksiyon filmleri öneri listesinde başı çeken Tenet filminde gelecek zamana dair distopik bir hikaye işleniyor. Başarılı bir ajanın yeni görevi dünyayı kurtarmaktır fakat bu kez görev gerçek zamanın ötesindedir ve ajanımız dünya için savaşmak zorunda kalır. Film ajanın başından geçenleri anlatmaktadır.

20. Wonder Woman 1984

Yeni çıkan aksiyon filmleri arasında yer alan bu yapım DC Sinematik Evreni’nin karakterlerinden bir tanesi olan Wonder Woman’ın kendi üzerine kurulu filmlerden bir tanesidir. Film 1980 yıllarında Wonder Woman lakaplı Diana Prince’in düşmanlarıyla savaşmasını anlatmaktadır.

21. Captain Marvel

Captain Marvel’ın dünyaya düşüşünü anlatan Marvel filmleri evrenine yeni bir soluk getiriyor. Filmde Captain Marvel olan Carol Danvers, dünyayı gezerken çeşitli şeyler hatırlamaya başlar. Geçmişini keşfeden Carol, kendisini ölümden kurtaran ırkın yanında savaşa girecektir.

22. Extraction

İzlenmesi gereken aksiyon filmleri listesinde birçok yapımı geride bırakmayı başaran Extraction filminde bir paralı askerin yaşadıkları anlatılıyor. Hindistan’da geçen filmde büyük bir suç baronu hapistedir ve oğlu düşmanları tarafından kaçırılmıştır. Çocuğu kurtarmak için paralı asker olarak çalışan Tyler elinden gelenin fazlasını yapmak zorunda kalacaktır. Netflix’in 2020 yılında kullanıcılarına sunduğu bu filmi özellikle evde kaldığınız şu günlerde kesinlikle izleyebilirsiniz.

23. The Expendables (Cehennem Melekleri)

Savaş timi olarak karşımıza çıkan The Expendables yani Cehennem melekleri, aksiyon türünde herkesin tanıdığı isimlerin yer aldığı bir yapım. Devletin üst kademesinden gelen bazı emirleri yerine getirme için oluşturulan bu ekipte, her alanda tecrübeli ve uzman eski askerler yer almaktadır. Her anı heyecan ve aksiyon dolu Cehennem Melekleri filminde Sylvester Stallone, Jason Statham, Bruce Wilis, Jet Li ve Arnold Schwarzenegger gibi çok önemli oyuncular rol almaktadır.

24. The Transporter (Taşıyıcı)

Aksiyon filmi denince Taşıyıcı serisinden bahsetmemek olmaz. Filmde, başarılı bir şoför olan Frank Martin, kendisine verilen kargoyu istenilen noktaya ulaştırma konusunda uzman ve hatta bu işin en iyisi konumundadır. Ona verilen tehlikeli görevlerde ve yasalara aykırı kargolarda soru sormadan sadece taşıma işini başarılı şekilde yaptığı için ünlenmiştir.

25. James Bond

İlk olarak 1962 yılında çekilen Bond filmi, yayınladığı yıllarda büyük beğeni toplamış ve sonrasında seri halinde uzun yıllar çekimlerine devam edilmiş bir seri… Günümüze gelene kadar 6 adet oyuncu Bond karakterine hayat vermiştir. Sırasıyla Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan ve son olarak Daniel Craig toplamda 24 adet filme imza atmıştır. Tabi Daniel Craig’ in oynadığı Casino Royale, Skyfall ve Spectre gelişen teknoloji ile birlikte görsel efektler açısından en verimli aksiyon sahnelerini barındırmaktadır.

26. John Wick

Aksiyon filmleri konusunda sıkıntı çekiyorsanız ve henüz John Wick filmlerini izlemediyseniz, aksiyon filmi önerileri arasında bu filmi tercih edebilirsiniz. John Wick, hayallerindeki kadınla tanıştıktan ve evlendikten sonra kirli işleri bırakmış eski bir kiralık katildir. Eşi, kanserden dolayı hayatını kaybeder. John Wick artık yalnızdır. Eşi, ölmeden önce John Wick’e mektup yazmıştır ve yalnız kalmaması için kendisine bir köpek bırakır. Bir akşam evine gelen saldırganlar, arabasını çalıp köpeğini öldürür. Arabaya saldıran çetenin, eski patronun oğlu olduğunu öğrenen Wick, intikam peşine düşer.

27. War for the Planet of the Apes (Maymunlar Cehennemi; Savaş)

Maymunlar Cehennemi üçlemesinin son filmi… İlk filmi 2011 yılında ikinci filmi ise 2014 yılında vizyona giren sesinin son filminde, insanlık ile maymunlar arasındaki savaş yıkıcı boyutlara ulaşmış her iki taraftan da çok büyük kayıplar verilmiştir. İki ırkın varlığı son savaşa bağlıdır. Maymunların lideri Sezar ile insanların komutanı Albay arasındaki mücadele iki ırkın kaderini belirleyecektir.

28. Mission Impossible (Görevimiz Tehlike)

Görevimiz Tehlike filmleri serisinin 4. filmi olan Mission; Impossible – Ghost Protocol, aksiyon filmleri arasında oldukça başarılı bir yapım. Sizler de aksiyon dolu ve heyecanın hiç bitmediği bir aksiyon film önerisi istiyorsanız, Mission; Impossible – Ghost Protocol filmini kesinlikle izlemelisiniz.

29. Die Hard (Zor Ölüm)

Dedektif olan John McClane ve onun başından geçen olaylar filmlerin konusunu oluşturur. İlk 1988 yılında yayınlanan film toplamda 5 seriden oluşmaktadır. Son gelen bilgilere göre serinin altıncı filmi de çekilecektir. Serideki beşinci filmiyle beklentileri karşılayamamış olsa da altıncı film konusunda yine iddialı bir yapım ortaya konacağı söylentileri dolaşmaktadır. Devam filmi gelecek olsa da Zor Ölüm Serisi şimdiden aksiyon filmleri arasında adını sağlamlamış ve efsane olmuştur.

30. Baby Driver (Tam Gaz)

Hırsızlık yapan çetelerin soygundan sonra kaçışında kullandığı yetenekli bir sürücü olan Baby, alanında en iyilerden birisidir. En önemli özelliği ise soygundan kaçış sırasında kulaklıkla dinlediği şanslı şarkısıdır. Uzun süredir bu işi yapan Baby, rüyalarına giren kıza rastladığında hayatına yeni bir sayfa açmak istemektedir. Ancak bu o kadar da kolay bir karar olmayacaktır. Kendisini bu işe zorlayan patronu ile tehlikeli şekilde yüzleşmek zorundadır.

31. Sherlock Holmes

Dedektif filmleri denince akıllara gelen filmlerden bir tanesi olan Sherlock Holmes serisinde başrol Robert Downey JR. ve en yakın dostu Watson ( Jude Law) maceradan maceraya atılmaktadır. Aksiyon macera film önerileri arasında sizlere sunacağımız film serisi olan Sherlock Holmes serisini henüz izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederiz.

32. Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında)

Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez karakterleri arasında yer alan Tom Crouise’nin baş rolünü oynadığı Yarının Sınırında filminde, uzaylılar dünyaya saldırmıştır ve dünyada bu düşmana karşı ordular birleştirilmektedir. Filmde daha önce hiçbir tecrübesi olmayan Bill Cage’in ilk görevi intihardır ve savaşın başında hemen ölür ancak olaylar buradan sonra gelişir. Ölümünden hemen sonra tekrardan dirilen Cage, sürekli bir döngünün içerisinde kalmıştır. Distopik filmler arasında yer alan Edge Of Tomarrow’un kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

33. The Martian (Marslı)

2015 yılında vizyona giren ve gelmiş geçmiş en iyi aksiyon filmleri listesinde kendisine yer bulan harika bir uzay filmi… Mars gezegenine gönderilmek için görevlendirilen astronotlardan Mark Watney, şiddetli bir fırtına sonrasında ekibinden ayrı düşer ve öldü sanılarak terk edilir. Oldukça zeki olan Watney, elindeki imkanlarla Mars’ta hayatta kalmayı başarır ama çok fazla vakti yoktur. Dünyaya bir an önce yerini belli eden sinyal mesajı göndermelidir. Orijinal ismiyle Martian, aksiyon film önerileri listesinde sizlere özellikle tavsiye edeceğimiz bir yapım…

34. Deadpool

2016 yılında ilk kez izleyiciyle buluşan Deadpool, Marvel Evreni içerisinde yer alan ve diğer Süper kahramanlardan tarzı sebebiyle ayrılan bir karakter… Filmde, kanser olduğu ortaya çıkan Wade Wilson’ın, bilindik yöntemler hayatta kalması mümkün değildir. Weapon X adlı bir program, Wilson’u geçmişinden daha iyi bir hale getireceği vaadinde bulunur. Program sayesinde ortaya oldukça ilginç bir süper kahraman çıkar… Komedi ve aksiyon türünde oldukça başarılı Deadpool, kesinlikle pişman olmayacağınız bir yapım.

35. Mad Max: Fury Road (Çılgın Max; Öfkeli Yollar)

Mad Max filmleri serisinin 3. filminden 30 yıl sonra tekrardan sinemaya gelen Mad Max; Fury Road, aksiyon film önerileri arasında sizlere sunduğumuz bir yapımdır. Görsel efektlerin çokça kullanıldığı filmde maceraya ve aksiyona hazır olun.

36. Hacksaw Ridge (Savaş Vadisi)

Yönetmen koltuğunda usta oyuncu Mel Gibson’ın yer aldığı Hacksaw Rigde ( Savaş Vadisi) filmi, İkinci Dünya Savaşı’nda ABD ile Japonya arasındaki savaşta insan öldürmeye karşı çıkan vicdani retçi asker Desmond T. Doss’un sağlıkçı olarak savaş bölgesinde gönderilmesini ele alır.

37. Logan

Hugh Jackman’ın Wolwerine veda ettiği efsanevi bir film… Genel olarak aksiyon ve dram türünü içerisinde barındıran Logan filminde, karakterimizin tek amacı hasta olan Profesör X’i Meksika sınırında saklamaktadır. Ancak bu düşünüldüğü kadar kolay olmayacaktır. Logan’ın geçmişi bir mutantın ortaya çıkması tekrardan gün yüzüne çıkacak ve tehlikeli olayların başlamasına neden olacaktır.

38. Kill Bill

Film bu senaryo ile başlar. Başrolünde Uma Thurman’ın rol aldığı Tarantino yönetmenliğindeki film serisi 2 adet filmden oluşur. Her iki film de aşırı kanlı ve şiddet içeren sahneleriyle kimilerini rahatsız etse de Tarantino filmlerini bilen kişiler için bu durum oldukça normaldir. Bolca dövüş ve aksiyon sahnesi bulunan film müziğiyle de bir dönem neredeyse herkesin telefon melodisi olmayı başarmıştır. Aynı zamanda tüm zamanların en iyi intikam filmleri arasında gösterilir.

39. Harry Potter and the Deathly Hallows (Harry Potter ve Ölüm Yadigarları; Bölüm 2)

Harry Potter serisinin son filmi Ölüm Yadigarları 2’de, iyi ve kötünün mücadelesi büyücülük dünyasında büyük bir savaşa sahne olacaktır. Artık hiçbir yer güvenli değildir. Uzun zaman kötülük abidesi Voldemort ile iyiliğin genç savunucusu Harry Potter savaşın kaderini belirleyecektir.

40. Scarface (Yaralı Yüz)

Alpacino’nun (Tony Montana) başrolünde yer aldığı Scarface (Yaralı Yüz) filmi uzun yıllardır en iyi aksiyon filmleri arasında hala daha yerini korumaktadır. Şu bir gerçek ki, o yıllarda teknoloji günümüzde olduğu kadar gelişmemiş olsa dahi ortaya koyulan oyunculuklar filmlerin bugüne kadar gelmesine katkı sağlamıştır. 1983 yılında vizyona giren Scarface, genç kardeşlerimizin izlemediği filmler arasında yer alabilir. Aksiyon film önerileri listesinde sunduğumuz bu başarılı aksiyon filmini henüz izlemediyseniz ilk sıraya alabilirsiniz.

41. Saving Private Er Ryan (Er Ryan’ı Kurtarmak)

İkinci Dünya Savaşı’nda Amerikan ordusunda yaşanan bir olayı konu alan filmde James Ryan adlı askeri bulma çalışmaları anlatılmaktadır. 4 oğlunu savaşa gönderen anne, 3 oğlunun öldüğü haberini alınca geriye kalan tek oğlunun yaşayıp yaşamadığı hakkında bilgi ister. İşte bu son çocuk Er James Ryan’dır. Amerikan ordusu adeta seferber olur ve bu askerin yaşadığı haberini annesine ulaştırmak için ne gerekiyorsa yapılır. Savaş sahneleri ve teknik bakımından kusursuz olan film, 169 dakikalık süresiyle kimilerince uzun olarak eleştirilse de savaş ortamını gerçekten hissettirebilmesi açısından ve kurgusuyla hiç de uzun gelmeyecek ve sizi etkisi altına almayı başaracak cinsten. Tom Hanks, Vin Diesel, Matt Damon ve Giovanni Ribisi gibi oyuncuların yer aldığı film, kült filmler arasında ön sıralarda yer almaktadır.

42. Matrix

Klasik bir aksiyon filminden farklı olan Matrix, aksiyon ve maceranın hiç bitmediği bir yapımdır. Filmin içerisinde yer alan başrolümüz Neo, yazılım şirketinde çalışmaktadır ve Matrix’i aramaktadır. Enteresan bir şekilde Trinity ve Morpheus ile tanışan Neo, yaşadığı dünyanın aslında beyninde gerçekleşen bir sanal dünya olduğunu öğrenir. 3 seriden oluşan Matrix, aksiyon film önerileri arasında sizlere sunacağımız ve kesinlikle izlemeniz gereken filmlerdendir.

43. Avengers; Endgame (Yenilmezler: Son Oyun)

Marvel Evreninin final filmi olarak vizyona giren ve tüm zamanların en çok izlenen yapımı olan Avengers Endgame, 2019 yılına adeta damgasını vurdu. Geçmiş Marvel filmleri izlemeden direkt olarak Avengers; Endgame izlemek hikayeyi anlamanızı güçleştirebilir. Sizlere tavsiyemiz Marvel Filmleri Hikaye Sırasına Göre İzleme Listesi içeriğine göz atmanız ve Avengers Endgame filmini en sonra bırakmanız… Her filmi heyecan ve aksiyon dolu Yenilmezler serisinin son filminin zevkine o zaman daha iyi varacağınızı hissedeceksiniz. Aksiyon filmleri listesinde kesinlikle izlemeniz gereken bir yapım.

44. The Lord of the Rings (Yüzüklerin Efendisi)

En iyi aksiyon filmleri arasında yer alan ve aynı zamanda aksiyon macera filmleri listesinde de bulunan Yüzüklerin Efendisi serisinde Orta Dünya’da geçen hikayemizde savaşların ve ölümlerin sebebi olan yüzükten kurtulmak için yaşananların anlatıldığı filmde, amcasından kendisine emanet olan yüzüğün ne olduğunu öğrenen Frodo Baggins’in Gandalf’ın da yardımı yüzükten kurtulma hikayesi işlenmektedir. Yüzüğü yok edilebileceği tek yer olan Mordor’a götürmek için kendini feda eden savaşçılardan oluşan bir ekip oluşturulur. Çok uzun ve çetin geçecek olan yolculuk başlar. Orta Dünya’nın kaderi, bu insanların ellerindedir.

okuyucu yorumlarıOKUYUCU YORUMLARI

Sıradaki içerik:

Sürükleyici Aksiyon Filmleri 2023

%d blogcu bunu beğendi: